ИСКОРИСТЕТЕ ЈА „ЗЛАТНАТА МИНУТА“ ПО ТУШИРАЊЕТО! Лице и тело негувани како никогаш досега!

28 ноември, 20210
Screenshot_7

Вечната младост и убавина станаа императив во времето во кое живееме, па многу жени на секој начин се обидуваат да ги забават годините. Дерматологот Рене Роло откри како лесно можеме да придонесеме за младешкиот изглед на лицето

Дерматологот Рене Ролот тврди дека таканаречената златна минута после туширање или капење е клучот за убавината, бидејќи доаѓа до забрзано испарување на влагата од кожата и порите се отворени.

 

– „Златна минута“ е времето кога се тушираме и ја сушиме кожата, а порите сѐ уште се отворени – вели Рене Роло.

 

– Во тој момент кожата е исклучително чувствителна, влагата брзо излегува од епидермисот, па потребно е за 60 секунди да се нанесе тонер или некој хидратантен препарат. Ова ќе го спречи испарувањето на влагата од кожата, така што таа ќе биде мека и хидрирана со часови потоа.

 

Кожата добива здрав сјај благодарение на молекулите на водата кои се клучни за убав тен, без разлика на возраста и состојбата на кожата. Многу експерти често истакнуваат дека хидратацијата е првиот и основен услов за кожа без брчки.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris