Како најубавите жени на светот: Французинките се симбол на убавина и елеганција затоа што НИКОГАШ не ги носат овие работи!

1 декември, 20210
francuskinje-devojke-beretke-1-2048x1360

Париз е една од светските престолнини на модата, па за очекување е дека Французинките се, неспорно, една од најстилизираните жени во светот.

Секогаш минимални пристојни, а во исто време шик и привлечен, нивниот фустан стана симбол на женственост.

Секој успех подразбира правила и дисциплина. Бидејќи градењето стил е еден вид работа на себе, односно процес, се подразбира дека треба да се придржуваат до одредени правила.

Можеби звучи контрадикторно, но Французинките дури и не се грижат за својот стил. За нив одредени норми, кога станува збор за облекувањето, се речиси здраво за готово.

Постојат работи кои Французинките избегнуваат да ги носат, па нивните совети би можеле да ги послушаат сите дами со стил и да ги исфрлат следниве работи од својот плакар:

1. Push-up градник

Природниот изглед се смета за најатрактивен. Иако жените ширум светот даваат огромни суми на пари за зголемување на градите, Французинките не се замараат со тоа. Затоа не само што ретко се одлучуваат за импланти, туку и не носат градници кои би ги зголемиле нивните гради визуелно.

2. Превисоки потпетици

Како што веќе рековме, Французинките се сметаат за елегантни жени, а превисоките потпетици можат да изгледаат одвратно и непристојно.

Чевлите треба да се изберат во согласност со приликата во која се наоѓате. Рамните чевли или помалите потпетици се многу подобро решение за работа. Шетањето во нив е многу полесно, а женственото одење е неверојатно привлечно за мажите.

3. Брендирана облека

Носењето гардероба со истакнато лого на позната модна куќа се смета за крајно одвратно, речиси наметливо.

Многу е поважно како облеката ви стои и дали ви е удобно во неа.

4. Најлонки во боја на кожа

Ова парче облека долго време има лоша репутација кај повеќето модни експерти. Појавата на боси стапала им е непожелна, а повеќето претпочитаат обоени најлони.

5. Спортска облека и обувки

Иако ова е вообичаен случај кај нас, во европските модни метрополи едноставно го нема.

Односно, постои, но само во спортски сали и тркачки патеки, за кои е направена оваа гардероба.

Французинките никогаш нема да ги извршуваат секојдневните активности облечени во облека за вежбање.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris