Како сами да исчистите тапациран мебел: Една работа која ја имате дома делува како магија!

25 ноември, 20210
71ntrAR-q6S._AC_SL1500_

Со оглед на тоа што аголниот тросед, каучот или било кој тип софа во дневната соба зазема централно место во оваа просторија и значи многу за целокупниот изглед на ентериерот, тогаш секако е важно секогаш да бидат беспрекорно чисти.

Домаќинките ќе се согласат дека чистењето на тапациран мебел никогаш не е лесна работа, особено сега кога времето е студено, а процесот на сушење е многу побавен.

Повеќето на крајот одлучуваат да потрошат прилично голема сума пари и да го однесат мебелот на длабинско перење.

Сепак, мебелот можете да го исчистите и освежите само со една работа. Таблетите за миење садови се исклучително разновидни средства за чистење кои ќе ви бидат корисни дури и ако немате машина за миење садови.

Пред да започнете со чистење, треба темелно да го исчистите мебелот со правосмукалка. Можете да користите специјални додатоци, како четки за чистење мебел, а особено е важно да се внимава на недостапните делови од мебелот во кои влегуваат трошки, остатоци од храна, хартии и друга нечистотија.

Сега кога мебелот е чист, следи последен чекор.

Во подлабок пластичен сад ставете една таблета за миење садови и прелијте ја со околу половина литар млака вода.

Таблетата сама ќе се раствори. Чиста памучна крпа натопете ја во вода, а потоа завиткајте ја околу капак за тенџере со средна големина и втријте ја на мебелот.

Доколку има постојани дамки на мебелот, пред триење можете да посипете малку сода бикарбона.

Повремено плакнете ја крпата во водата во која сте ја раствориле таблетата, а потоа продолжете со чистењето.

Мебелот брзо ќе се исуши, а резултатот сигурно ќе ве воодушеви.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris