Кијану Ривс и Винона Рајдер се во православен брак?

23 ноември, 20210
kijano-rivs-vinona-rajder-830x0

Тоа се случи во остваруањето на Френсис Форд Копола

Познатиот актер Кијану Ривс откри дека се оженил со Винона Рајдер, колешка од филмот „Дракула Брам Стокер“ во режија на Френсис Форд Копола „пред Бог“, откако на сцената на нивната венчавка имало вистински свештеници.

– Направивме комплетна свадбена церемонија со вистински свештеници. Винона вели дека сме. Копола вели дека сме. Значи, претпоставувам дека сме венчани пред Бога – изјавил Кијану Ривс во интервју за Esquire.

И Винона Рајдер во едно интервју во 2018 година изјави дека навистина било така.

– Во „Дракула“ всушност се венчавме. Не, се колнам во Бога, мислам дека во реалниот живот сме во брак. Во таа сцена Френсис (Форд Копола) користеше вистински романски свештеник… Значи, мислам дека сме во брак – изјави Винона Рајдер за Entertainment Weekly.

Сцената на венчавката е изведена во православна црква во Романија.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris