Мала промена во вкусот за најсочното пилешко: Направете МАРИНАДА од 3 едноставни состојки (РЕЦЕПТ)

22 ноември, 20210
Screenshot_2

Со соодветна маринада, месото ќе биде многу повкусно.

 

Пилешкото месо е омилено јадење на многумина, а со неколку трикови можете да го направите највкусното пилешко.

 

За да постигнете крцкавост и одличен вкус, маринирајте ги парчињата месо неколку часа пред печењето

 

Готвачката Клер Ловер изјави дека одлична маринада може да се направи од само три состојки – јогурт, лук и сол! Во сад измешајте ги јогуртот, лукот и солот. Користете по една лажичка сол со лук за секоја чаша јогурт.

 

Прелијте го пилешкото со маринадата и оставете го да отстои најмалку 6 часа пред да се пече.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris