МНОГУ ПОДОБРА ОД 69: Оваа поза се смета за понапредна верзија, гарантира ЕКСПЛОЗИВНИ ОРГАЗМИ

28 ноември, 20210
Screenshot_11

Сите слушнале за позата 69, многумина ја пробале, а дали сте слушнале за позата 70? Се смета за понапредна верзија на поза 69.

 

Оваа поза воопшто не личи на бројот 70, но името го добила затоа што е „понапредна“ верзија на позата 69. Имено, додека ја изведувате позата 69 лежејќи, позата 70 се одвива во исправена положба така што мажот стои и ја држи жената која ги држи нозете околу неговиот врат.

 

Оваа поза не е многу лесна за изведба, но можете да започнете со тоа што мажот ќе клечи, а жената му ги става нозете околу вратот со меѓуножјето пред неговото лице. Додека тој станува, таа може да се потпре на своите раце за да му помогне да ја подигне тежината, а неговите раце треба да бидат околу нејзината половина. Ако сте во малку подобра состојба, можете да започнете и со девојка која прави стој на раце.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris