Мобилниот телефон на кралицата Елизабета е навистина ПОСЕБЕН: Не може да се хакира, а ги повикува само овие два броја

2 декември, 20210
6158_shutterstock-2023812170_f

На Кралицата Елизабета, многу работи ѝ се дозволени. Покрај тоа што е единствената личност на светот која може да вози без дозвола и да патува низ светот без пасош, нејзиниот телефон е еден од најбезбедните, кој наводно не може да се хакира.

Нејзиниот телефон е заштитен од MI6, а личниот асистент на кралицата е задолжен за полнење на батеријата. Елизабета Втора го користи телефонот за да повика две лица.

„Кралицата најмногу го користи за да разговара со нејзината ќерка, принцезата Ана и менаџерот на коњски трки Џон Ворен“, рече Џонатан Сакердоти, експерт за кралското семејство во подкастот на Кралското семејство во САД.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris