Направете домашно средство за чистење на фугите и заборавете на нечистотијата!

2 декември, 20210
Screenshot_2

Одлично, економично и безбедно средство за чистење фуга помеѓу плочките. Еве како да го направите!

 

СОСТОЈКИ:

 

  • 7 чаши вода (1,5 л)
  • 1/2 чаша сода бикарбона
  • 1/3 сок од лимон (или 1 супена лажица лумонтус)
  • 1/4 чаша алкохолен оцет

 

НАЧИН НА ПОДГОТОВКА:

 

Во 1,5 л вода растворете сода. Додајте лимонтус или сок од лимон и на крај полека налијте оцет. Причекајте додека помине хемиската реакција и вашата смеса е готова за употреба.

Сега со четка или сунѓер истријте ги фугите со смесата и ќе видите како пред вашите очи фугите стануваат чисти, а плочките добиваат свеж и обновен изглед.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris