НАПРАВЕТЕ ЕДНОСТАВНА ПОГАЧА БЕЗ КВАСЕЦ: Ќе бидете воодушевени од резултатот (РЕЦЕПТ)

29 ноември, 20210
Screenshot_5

Едноставна и супер вкусна

 

СОСТОЈКИ:

 

  • 350 гр брашно
  • 100 гр кисело млеко
  • 1 лажичка прашок за пециво
  • 100 мл кисела вода
  • сол

 

ПОДГОТОВКА:

 

Во сад просејте го брашното со прашокот за пециво, додадете кисело млеко и кисела вода и замесете помеко тесто.

 

Месете подолго за да се изедначи тестото со додавање брашно. Растегнете го со раце колку плехот со големина од 22 см.

 

Премачкајте со млеко, а потоа избоцкајте го колачот со вилушка. Оди во загреана рерна.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris