Најжешкото парче облека: Кадифено одело

26 ноември, 20210
image_2021-11-26_060549

Многу познати личности се согласуваат за едно: во однос на удобност што изгледа луксузно, кадифениот костум е „it“ парче. Добро скроените јакни, опуштените панталони и мекиот шмек на овој кралски материјал оваа сезона доживуваат вистинска ренесанса. За колекцијата по повод стогодишнината на Гучи, креативниот директор Алесандро Микеле го оживеа класичниот црвен кадифеен костум што го носеше Гвинет Палтроу во 1990-тите. Го носеше повторно оваа година, но не е единствената: Бруно Марс и Андерсон Паак ги имаа на неодамнешните AMAs, а Џаред Лето ги има неговите костуми Гучи во различни бои.

Меките кадифени костуми даваат посебна нота и свечен, а сепак помалку формален впечаток, кој го сакаат познатите личности, но и членовите на кралското семејство. Принцот Вилијам носеше кадифена јакна на премиерата на новиот „James Bond“, што резултираше со зголемена побарувачка за ова парче облека. Похрабра верзија на тој тренд носеше и протагонистот на филмот, Даниел Крег.

Gwyneth Paltrow

Мажите не се единствените кои ја препознаа сензуалноста на овој жежок тренд – актерките и музичарите се почесто се појавуваат во костуми од кадифе, па дури во последните неколку дена го носат Тејлор Свифт, Хали Бери и Сандра Булок.

Princ William i Kate Middleton

Прекрасно изгледаат на високи потпетици, чизми или мокасини и оксфордки, а подеднакво добро одат и со блузи (модели како на Jared Leto) или гола кожа (a la Halle Berry). Во галеријата погледнете неколку кул парчиња облека за стилизирање на познатите личности чие време допрва доаѓа.

 Daniel Craig - Profimedia

 Princ William i Kate - Profimedia

 Halle Berry

 Taylor Swift - Profimedia

 Jared Leto - Profimedia

 Bruno Mars i Anderson .Paak

 Sandra Bullock - Profimedia

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris