Неколку едноставни трикови со кои ќе се ослободите од подочниците: Темните кругови под очите ќе бидат минато

27 ноември, 20210
Screenshot_5

Никој не ги сака бидејќи знаат да го уништат целиот изглед тие торбички под очите кои се наречени подочници.

 

Сепак постојат неколку трикови со кои може да ги отстраните иако веќе истите ги имате слушнато досега, но никогаш не сте помислиле дека функционираат, а тоа се следните:

 

  1. Пијте многу вода, бидејќи кога внесувате вода, таа се исфрла од телото, што им помага на подочниците да се изгубат, не задржувајќи вода под очите.

 

  1. Не консумирајте многу, односно воопшто сол, секако доколку не сте навикнати намалете со консумација, бидејќи таа го дехидирира телото и ги тера торбичките под очите да складираат вишок вода.

 

  1. Спијте повеќе, ова ќе ви помогне повеќе околу темните кругови околу очите кои се прават како резултат на замор и недоволно спиење, но секако нема лошо да влијае и врз подочниците.

 

  1. Зелен или црн чај, но не го пијте, туку со држете ги кесичките од чаевите под очите околу 5 до 10 минути. Тоа ќе помогне во нивно намалување.

 

  1. Користете две ладни лажици, ставајте ги прво во ладилник неколку минути, а потоа над очите и подочниците ќе се намалат веднаш.

 

  1. Не заспивајте со шминка, бидејќи таа содржи во себе хемикалии и состојки кои додека спиете влегуваат во очите и порите на кожата околу очите и ги отекуваат.

 

  1. Ставајте парчиња домати над очите, бидејќи исто како и кесичките од зелен, црн чај и парчињата краставици тие ги намалуваат подочниците од вашите очи.

 

  1. Користете ладна крпа, откако ќе се разбудите измијте го убаво лицето со ладна вода и повторно истапкајте го со ладна крпа која ќе ја ладите во фрижидер цела вечер.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris