НЕМА ПОВЕЌЕ ИМПУЛСИВНИ КУПУВАЊА: Едноставното правило 3-7-14 ќе ви помогне да заштедите пари!

7 декември, 20210
3177_tomas-williams-iiatvdpsew0-unsplash_f

Полн плакар, а сеуште немате што да облечете? Никогаш повторно. Благодарение на правилото 3-7-14, непромисленото и погрешно купување на облека ќе биде заборавено. Би сакале порано да дознавме за овој трик.

Трошиме многу пари, нерви и тие се едноставно непотребни: облеката се купува без размислување. Веројатно секој од нас има многу облека на својата полица што никогаш не ја облекол. Лошиот шопинг е минато. Постои правило кое не спречува редовно да правиме глупости. Зборуваме за 3-7-14.

Правилото 3-7-14, или како да избегнете лошо купување

Купивте нови работи и не сте веднаш сигурни дали тоа беше вистинскиот избор. Доколку ова парче облека не сте го носеле 3 дена или пак се уште е во ќесата со етикетата, тогаш сте во неволја.

Не го носевте во следните седум дена

Помина една недела откако го купивте и сè уште не сте сигурни дали е кул, дали ви изгледа убаво? Доколку не го носите 7 дена по купувањето, речиси е сигурно дека нема да го носите повторно. Избегнувајте трошење пари и само вратете го предметот во продавница!

Не го носите 14 дена

Повеќето продавници дозволуваат враќање или размена на стоки во рок од 14 дена (некои онлајн продавници и до 100 дена!). Доколку по 2 недели сè уште не сте ја облекле купената облека, вратете ја. Не само што ќе заштедите пари, туку ќе заштедите и простор во вашата гардероба.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris