Не е ни руска ни мимоза, но е ТОЛКУ ВКУСНА: Брза салата од 5 состојки која ќе биде изненадување на вашата празнична трпеза

22 ноември, 20210
331260_salata-od-krompira-shutterstock-166895639_ff

Класиците како мимоза и руската салата секогаш со задоволство се гледаат на секоја празнична маса. И оваа салата со компири, јајца и лосос е голем хит на интернет. Лесно се прави, ќе ви одземе само пет минути, а потоа ви останува само да ја изладите и послужите.

Украсете како сакате, а сигурно ќе биде ѕвезда на празничната трпеза:

Состојки:

6 компири
6 јајца
150 чаден лосос
200 гр мајонез
лажичка сенф

Подготовка:

Сварете компири и јајца. Исечете ги на што е можно помали и ставете ги во сад. Исечкајте го и лососот, па додадете го во садот. Додадете сол и мајонез и сенф. Добро промешајте. Оставете во фрижидер 2 часа.

Изрендајте 2 јајца и украсете со маслинки или по желба.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris