Ни скапо, ни комплицирано, а ЕФЕКТИВНО: Модниот трик на Софија Вергара кој прави да изгледаме шик и на 6 степени!

26 ноември, 20210
331579_sofijavergaraprofimedia0405972136_ff

Начинот на облекување на Софија Вергара е главно многу луксузен – таа секојдневно избира парчиња од скапи брендови како Версаче, Валентино, Гучи, Долче и Габана итн., дури и за најлежерните прилики. Сепак, таа најмногу се определува за едноставност, во форма на класични комбинации со фармерки, деколтирани макси фустани итн. Она што го издвојува нејзиниот стил, од друга страна, се парчињата што ги носи преку облеката и кои едноставно не се секојдневни!

Имено, кога избира капути, јакни и блејзери, Софија Вергара во повеќето случаи „паѓа“ на дезенирани и многу впечатливи облеки.

На тој начин таа го носи последниот слој облека како statement парчиња и успева да ја „зачини“ секоја комбинација на облека. Така е најчесто кога актерката избира фармерки, а најмногу се одлучува за слаби и рамни модели, со кои носи монохроматски горен дел од облеката – маици, џемпери, елегантни блузи.

Сепак, таквите неутрални варијанти ги покрива со ефектни парчиња претставени на најпрестижните ревии на познати брендови.

Софија преферира животински дизајни, па ја видовме во моделите на шари од тигар, леопард и змија, но и прилегаат ниту цветните мотиви. Еден од нејзините најозборувани капути е макси-должината со тигарски принт потпишан од Проенза Шулер, за што издвои 1.575 долари, а не помалку внимание привлече и црниот капут со цветен дизајн на Долче и Габана, кој чини неверојатни 2.000 евра.

Секако, доколку вкусот на Софија Вергара не се вклопува во вашиот буџет, овој трик е применлив по пониски цени, а се што ви треба е да се држите до едноставни и неутрални комбинации на облека и на се да додадете јакна или капут со интересен дизајн и ќе изгледате спектакуларно!

<p><br />
Kolumbijska glumica jedna je od najfotografisanijih žena u Holivudu, a na njenim fotografijama koje nastaju tokom jesenje i zimske sezone primetili smo jednu zajedničku crtu koja čini stil Sofije Vergare bude još razigraniji i upečatljiviji</p>

<p><br />
Kolumbijska glumica jedna je od najfotografisanijih žena u Holivudu, a na njenim fotografijama koje nastaju tokom jesenje i zimske sezone primetili smo jednu zajedničku crtu koja čini stil Sofije Vergare bude još razigraniji i upečatljiviji</p>

<p><br />
Kolumbijska glumica jedna je od najfotografisanijih žena u Holivudu, a na njenim fotografijama koje nastaju tokom jesenje i zimske sezone primetili smo jednu zajedničku crtu koja čini stil Sofije Vergare bude još razigraniji i upečatljiviji</p>

<p><br />
Kolumbijska glumica jedna je od najfotografisanijih žena u Holivudu, a na njenim fotografijama koje nastaju tokom jesenje i zimske sezone primetili smo jednu zajedničku crtu koja čini stil Sofije Vergare bude još razigraniji i upečatljiviji</p>

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris