Објавен пред само 4 дена, а веќе е најпродаваниот албум во 2021 година

24 ноември, 20210
Screenshot_6

Откако го чекаа новиот албум повеќе од шест години, фановите на Адел масовно реагираа на нејзиниот четврти студиски албум „30“, кој веќе е најпродаваниот албум во 2021 година.

 

„30“ беше објавен на 19 ноември, пет дена по двочасовната специјална емисија Adele One Night, што се емитуваше на Си-би-ес, со неверојатно голема гледаност од над 10 милиони луѓе.

 

Новите извештаи од компанијата MRC Data (преку „Билборд“) откриваат дека веќе се продадени повеќе од 500.000 примероци за само три дена надминувајќи го Evermore на Тејлор Свифт (469.000 примероци) за најпродаван албум на годината.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris