ОВАА „ОБИЧНА“ НОЌНА НАВИКА Е ЗНАК ЗА АГРЕСИВЕН РАК! Подмолната болест НЕМА други симптоми додека не биде ПРЕДОЦНА!

24 ноември, 20210
zena-ide-u-wc-nocu

Честото будење за да одите во тоалет може да биде симптом на агресивен облик на рак!

Ако често се будите во текот на ноќта за да одите во тоалет, а тој нагон е толку силен што ве буди, тоа може да биде симптом на агресивен рак!

Научниците од Универзитетот Кливленд предупредија дека ноктуријата, состојба поради која итно мора да уринираме во текот на ноќта, е еден од симптомите на растење на тумор кој притиска на мочниот меур.

Мажите кои ненадејно „скокаат“ од кревет навечер за да уринираат, може да бидат изложени на ризик од рак на простата. Зголемениот тумор на простата може да го притисне мочниот меур и да предизвика нагон за одење во тоалет.

Честото мокрење во текот на ноќта се јавува во доцните фази на оваа болест, што значи дека третманот треба да се започне без одлагање. Ракот на простата често не дава никакви симптоми, но тивко напредува додека туморот не стане доволно голем за да ја притисне цевката што ја спроведува урината. Затоа е важно да посетите лекар ако често одите во тоалет навечер.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris