Овесни снегулки, јајца и банана: Протеински палачинки прелиени со мед и овошје носат здравје за вашиот организам

29 ноември, 20210
331640_proteinske-palacinke-shutterstock-1308397891_ff

Подгответе протеински палачинки кои ќе донесат енергија и здравје на вашето тело, а вие ќе уживате во нивниот вкус.

Состојки:

1 банана
1 јајце
овесна каша
малку цимет
малку млеко (бадем, овес, соја)
лажичка кокосово масло
малку мед
мешавина од црвено овошје

Подготовка:

Најпрво треба добро да ги изблендирате снегулките во блендер, за да добиете овесна каша, а потоа додадете банана и јајца и продолжете со блендирањето.

Кога ќе добиете хомогена маса, додадете малку млеко за масата да биде доволно течна за да можете да ја истурите во тавата кога ќе ги испржите палачинките, а потоа додадете го циметот.

Потоа загрејте ја тавата и намачкајте ја со малку кокосово масло.

Потоа се пржат палачинките од двете страни и се спремни за сервирање.

Послужете ги така што ќе ги прелиете со лимон и црвено овошје кое малку го загревате во микробранова печка.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris