Опуштете се со чаша вино во атмосфера полна со живот: 4 едноставни трикови за декорирање на вашата бања

22 ноември, 20210
bathroom-plants-lush

Во моментов вашата бања е едноставна и нема многу детали. Во неа поминувате најмалку време бидејќи атмосферата во неа не ве мотивира да размислувате и ментално да создавате.

Можете да го комплетирате вашиот амбиент на различни начини, но прво треба да разберете каков сакате да биде крајниот резултат. Ако сакате вашата бања да изгледа позелено, со повеќе живот, тогаш ви требаат трикови за украсување на просторот за капење, средување и шминкање:

– Најпрво, доколку немате полици во вашата бања, пронајдете ги оние што одговараат на димензиите на вашиот простор и поставете ги онаму каде што ќе ви бидат најкорисни – над кадата, на пример.
– Време е да додадете живот, или растенија, на полиците. Внесете многу зеленило во вашата бања, над кадата, околу прозорецот итн.
– Потоа додадете повеќе дрвени детали кои ќе бидат полици или украсен детал на кадата
– Додадете неколку фотографии на полиците и разни декорации кои поднесуваат влага

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris