Откриен генијален трик за подгревање на храната: Нема веќе чекање, подгрејте две чинии истовремено

30 ноември, 20210
Screenshot_2

Многу следбеници му се заблагодарија на овој Тиктокер за откривањето на трикот, но имаше и такви кои сметаат дека ова не е безбеден начин.

 

Повторното загревање на храната во микробранова печка е брз и лесен начин. Нема валкање на многу садови, а целата храна на чинијата ја загревате во исто време на исто место. Меѓутоа, ако целото семејство планира да јаде повторно загреани остатоци, може да се случи употребата на микробранова печка да потрае и некои членови да го чекаат својот ред.

 

Ова особено се случува за време на празниците, што поттикна еден Тиктокер да смисли начин да се загреат што е можно побрзо и повеќе чинии одеднаш.

 

Еве како го направи тој тоа:

 

@salinasdamien

Thanksgiving hack #thanksgiving #fyp #lifehacks #happythanksgiving @tiffanyandcoco

♬ original sound – Damien Salinas

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris