ПИЛЕШКА САЛАТА СО БЕБИ МОЦАРЕЛА: Идеална салата за лесна ноќ!

30 ноември, 20210
501746_x1-pile-bebi-mocarela-331385108_iff

Лесна за подготовка и вкусна, салатата со пилешко и бебешка моцарела е идеален избор за вечера пред телевизор… Уживајте!

Состојки:

лажица путер
400 гр пилешко филе
200 гр беби моцарела
чаша чери домати
половина мала главица зелена салата
две кришки леб
маслиново масло
лажица Дижон сенф
две чешниња лук
лажица и балсамико
сол, бибер, масло

Подготовка:

Пилешкото се сече на шницли, се посолува и бибер, па се пржи во тава на загреано масло и путер. Извадете ги и ставете ги во сад за салата. Потоа во тавата пропржете го лебот исечен на коцки додека не порумени и стане крцкав, посолете и забибер, па додадете го во садот со месото. Додадете беби моцарела, сечкани листови зелена салата и домати од цреша. Измешајте сечкан лук, балсамико, сенф и маслиново масло, прелијте ја салатата, промешајте и послужете веднаш.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris