ПЛИШОТ се врати: Костумите од овој материјал никогаш не изгледале поубаво (ФОТО)

30 ноември, 20210
5ffbbf502a3917b2422af4b43518e5a3800fd35f

Иако вообичаено од плиш се прават пижами или домашни тренерки, многу познати дизајнерски куќи направија елегантни костуми од овој материјал.

Плишот е материјал кој имаше малку поинаква намена. Бидејќи е мек на допир и многу удобен и топол, од овој материјал се правеа пижами и домашни тренерки.

Сепак, многу познати дизајнери решиле да не „играат по правила“, па од овој материјал направија костуми кои од една страна се многу удобни и топли, а од друга страна исклучително елегантни.

Во потемни бои кои се во тренд во постудените денови, плишот може да им парира на другите материјали од кои вообичаено се прават одела.

Поради впечатокот што го остава, не е ни чудо што многу познати дами се одлучуваат за ваков костум кога станува збор за комбинации на црвениот тепих.

e2f39449439ac351d076e3f024c552ec
2810789cbc8582d76fd2ff54873de44c
b06a0513e72a8c2179fe01a6780e1a62
a14a22e9b6e8b543c59b3fcec3d26c8e

Плишаниот костум во бои како бордо, темно сина, смарагдно зелена или дури и сенф жолта ќе биде полн погодок во текот на претстојната сезона.

Доколку се одлучите за вакво одело, бидете сигурни дека ќе бидете елегантни и тренди, а во исто време ќе ви биде многу удобно, бидејќи удобноста е сепак на прво место, со оглед на тоа што треба да поминете неколку часа надвор од домот, со оваа комбинација удобноста е загарантирана.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris