Почина дизајнерот кој засекогаш го промени Луј Витон: Неговите креации се дефиниција за вкус

29 ноември, 20210
virgil-abloh1-830x0

Неговата смрт е голем удар за целата модна индустрија

Тажната вест ги потресе сите љубители на модата и дизајнот. Вирџил Аблох, познат американски дизајнер кој беше познат по креирањето на машка облека за Луј Витон, почина на 41-годишна возраст.

Веста за смртта е објавена на неговиот профил на социјалната мрежа Инстаграм:

– Ужаснати сме што објавуваме дека нашиот сакан Вирџил Аблох, верен сопруг, татко, син, брат и пријател почина. Тој го остави неговата сакана сопруга Шенон Аблох, неговите деца Лав Аблох и Греј Аблох, неговата сестра Едвина Аблох, родителите Ни и Јунис Аблох и многу драги пријатели и колеги.

Screenshot 2021-11-29 195646
Screenshot 2021-11-29 195715
Screenshot 2021-11-29 195747

Повеќе од две години, Вирџил храбро се борел со ретка, агресивна форма на рак, срцев ангиосарком.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris