Престанете да ги фрлате остатоците од САПУН: Ставете ги во гардероберот и ефектот ќе ве воодушеви

24 ноември, 20210
Screenshot_4

Доколку ги извадите блузите или џемперите кои се во фиока неколку месеци, не очекувајте пријатен мирис. Што е уште полошо, по долгото стоење, облеката може да добие непријатен мирис, но ние ќе ви откриеме едноставен и многу евтин начин како да го поправите тоа.

 

Сѐ што ви треба е сапун со силен мирис. Сѐ што треба да направите е да го ставите во плакар или фиока помеѓу облеката. Ако имате голема површина, можете да искористите неколку парчиња. Најдоброто нешто за овој патент се две работи: вака употребениот сапун никогаш не се троши, мирисот не се губи со текот на времето. Затоа сапунот во вашиот плакар има предност пред освежувачите за воздух и миризливите закачалки. Поевтин е, поефикасен и трае … вечно. А подоцна можете да го користите и за капење.

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris