Само врвните ФРИЗЕРИ знаат за оваа ФОРА: Додадете една ТАЈНА состојка во вашиот шампон и вашата коса ќе биде ПОДОЛГО време чиста!

26 ноември, 20210
Screenshot_6

Долго време се користи во козметичката индустрија, а професионалците ретко откриваат таква тајна

 

Тајната што ја знаат само професионалците е дека обичната кујна е најдобриот сојузник за убавина и нега на косата и кожата.

 

Овој зачин е веќе добро познат по неговите здравствени придобивки. Многумина го користат како купка, но има и многу други начини за користење кои даваат феноменални резултати.

 

 

Сол во борбата против мрсна коса

 

Ако вашата коса брзо се масти, можете да го испробате овој трик:

 

Додадете прстофат сол во шампонот што го користите редовно, а потоа измијте ја косата нормално, користете регенератор и повторете ја постапката неколку пати, односно секогаш кога ќе ја миете косата. Многу брзо ќе забележите дека вашата коса останува чиста подолго и подолго.

 

Сол за зголемување на волуменот на косата

 

Комбинирајте го овој зачин со регенераторот, загрејте ја смесата на пареа, па нанесете ја на косата од темето до врвовите на косата и добро „масирајте“ го коренот на косата. Држете го на главата околу 20 минути, а потоа исплакнете. Резултатите ќе ве воодушеват. Краевите ќе бидат скротени, а вашата коса ќе изгледа пополно и поздраво.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris