Само ретки успеваат: Дали можете да ги најдете Дедо Мраз и виленикот за помалку од 27 секунди

4 декември, 20210
opticke-varke-1-830x0

Креаторите на илустрацијата велат дека многумина се откажуваат уште на почетокот

Нова интересна загатка им зададе главоболки на многу луѓе на интернет. Овој пат, треба да ги пронајдете Дедо Мраз и неговото непослушно џуџе, кои се сокриле зад едно од возилата на илустрацијата.

Во оваа идилична, зимска сцена, потребни се во просек 27 секунди за да ги најдете. А дали ќе можете да го направите тоа за пократко време?

Креаторите на илустрацијата велат дека многумина се откажуваат уште на почетокот.

Доколку не можете да го најдете, знајте дека не се заедно и дека се на сосема различни краеви од илустрацијата, па можно е прво да го видите Дедо Мраз, а потоа џуџето или обратно.

За дополнителна помош ќе ви откриеме дека во долниот лев агол на илустрацијата се крие непослушниот виленик.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris