СЕРУМ НА МЛАДОСТА Уморната кожа без сјај може повторно да се оживее со овие 3 состојки

30 ноември, 20210
Screenshot_2

И покрај тоа што упорно трошите многу пари на средства за чистење, маски и хидратантни креми, тој сјај „од внатре“ сè уште ви бега

 

 

Нема ништо толку обесхрабрувачки во тоа секое утро да ја гледате вашата уморна и безживотна кожа во огледало. И покрај тоа што упорно трошите голема сума пари на средства за чистење, маски и хидратантни креми, тој сјај „одвнатре“ сè уште ви бега.

 

Па, не грижете се бидејќи експертите сфатија што е проблемот. На вашата полица за нега на кожата недостасуваат неколку основни состојки и вистинско шише серум што всушност го нагласува целокупното здравје и сјај на кожата.

 

И покрај многуте совети за нега на јапонско женско лице со природни состојки и начини за подмладување на кожата, дали сега сте желни да дознаете кои точно состојки се за врвен сјај и блескав тен?

 

Витамин Ц

 

Ако сте се обиделе да најдете состојка која ѝ дава на кожата ефект на осветлување, вашето пребарување треба да запре на препаратите со витамин Ц, кои содржат моќни активни состојки кои прават вашата кожа да изгледа мазна и сјајна одвнатре. Интересно, познато е дека глутатион промовира светол меланин во кожата, кој видливо ги осветлува темните дамки и флеки и открива посветол изглед на кожата.

 

Витамин Б3 +

 

Ако сакате да постигнете сјајна кожа, време е да ја додадете оваа состојка на вашата полица за нега на кожата. Витаминот Б3 навистина се смета за ефикасна состојка за нега на кожата, а се нарекува и ниацинамид. Неговите антиоксидантни својства ја штитат кожата од оштетувања предизвикани од УВ зраците, а во исто време ја намалуваат пигментацијата и црвенилото. А најдоброто нешто е што е погоден не само за нормални и суви типови на кожа, туку и за чувствителна кожа. Со постојана употреба на витамин Б3, очекувајте вашата кожа да биде супер навлажнета.

Хијалуронска киселина

 

Досега сигурно сте слушнале илјада пати дека хијалуронската киселина се споменува во рутините за нега на кожата, но дали знаете зошто токму сите ја фаворизираат? Оваа состојка помага да се постигне таа долготрајна блескава кожа. Ја зајакнува природната (липидна) бариера на кожата и ја задржува влажноста за видливо погуста текстура на кожата. Ако вашата кожа е безживотна и покажува знаци на опуштеност, верувајте ѝ на хијалуронската киселина и употребете ја како оружје за затегнување и враќање на природниот тен.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris