Се повлекува од јавноста и ги откажува сите настапи: Првото соопштение на Ана Бекута по погребот на Милутин Мркоњиќ

3 декември, 20210
331932_2814889-whatsappimage20211202at11.38.28-ff_ff

Пејачката реши да се огласи и по тој повод да ги информира сите за нејзините активности поврзани со нејзиниот понатамошен период на работа и активности, но во исто време се заблагодари и се извини на присутните.

Пејачката Ана Бекута се огласи по смртта на нејзиниот партнер Милутин Мркоњиќ. Нејзиното соопштение за медиумите го пренесуваме во целост:

– Почитувана српска јавност, драги пријатели и колеги, моја сакана публико. Ви благодарам за големата поддршка што ми ја дадовте во најтешките денови од мојот живот. Ви благодарам за секоја порака, покана и изразување на сочувство што ја добив откако Милутин не напушти. Посебна благодарност до персоналот на Заводот за кардиоваскуларни заболувања „Дедиње“ проф. Д-р Милован Бојиќ, кој беше на чело на тимот, ги држеше во „борбената машина“ еден месец и навистина даде се од себе во борбата за живот на Милутин. Благодарност и до СПС што го организираше погребот и за големата поддршка што ни ја дадоа – вели Ана и додава:

– Решив да се повлечам од јавноста. Ги откажувам сите настапи кои беа закажани во текот на декември. Ги откажувам сите интервјуа, емисии и програми во кои требаше да учествувам и им се извинувам на нивните организатори. За новогодишните настапи во Требиње и Бања Лука јавноста накнадно ќе биде информирана. Ги замолувам медиумите уште еднаш професионално да си ја завршат работата, да не измислуваат приказни и интриги кои не се случиле и да ја почитуваат мојата приватност во овој тежок период. Ви благодарам многу, драга моја публико. Вие, заедно со моето семејство и пријателите сте мојата најголема сила – заклучува пејачката Ана Бекута во соопштението за медиумите.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris