Совети кои неверојатно ќе ви го олеснат шминкањето: 5 трикови за нанесување течен хајлајтер

28 ноември, 20210
331625_hajlajter-shutterstock-614688716_ff

Многумина не се снаоѓаат со разни производи наменети за шминка, односно не знаат за што се користат, која е нивната намена, а потоа кога ќе откријат се, на крајот тешко се нанесуваат бидејќи за некои од производите потребни се „шминкерски раце“ за да блесне вашиот тен.

Сепак, постојат трикови како да користите еден производ на повеќе начини и на тој начин да заштедите пари, а патем успевате да покриете неколку регии на лицето и на тој начин да станете вешти во користењето на еден производ.

Еве 4 лесни начини на кои можете да користите еден производ – течен хајлајтер:

– Може да се користи и под течна пудра, доколку сакате да постигнете блескав тен кога ја нанесувате.
– Можете да го користите како сенка, со нанесување многу малку на очните капаци.
– Можете да го користите за да го нагласите внатрешниот агол на окото или да го ставите под веѓите.
– Со многу малку производи можете да го истакнете јаболчницата каде што најмногу се користи овој производ.

А петтиот начин е поврзан со самиот почеток на шминкањето, па понекогаш можете да измешате течен хајлајтер со пудра и потоа така да го нанесете.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris