Ставете ги под јазик овие ДВЕ СОСТОЈКИ: Во текот на ноќта ќе ви го спуштат притисокот и ќе ви ја регулираат кардиоваскуларната состојба!

7 декември, 20210
6308_shutterstock-1024387090_f

Станува збор за мешавина од две состојки кои се ставаат под јазикот пред спиење. Тие имаат толку ефикасен ефект што ќе се разбудите препородени.

Помага и за регулирање на серотонин, кој е многу важен во борбата против депресијата. Серотонин е невротрансмитер хемикалија која ги регулира мускулните контракции, ја регулира телесната температура, апетитот и болката и го контролира нашето однесување, крвниот притисок и дишењето.

Кога се нарушува рамнотежата на серотонин во телото, се јавува депресија и други нарушувања во однесувањето, на пример, нарушувања на спиењето.

Овој хормон се нарекува уште – хормон за спиење. Тој управува со нашиот биолошки часовник, а тој се засилува навечер и во текот на ноќта. Со доаѓањето на утрото се намалува производството на мелатонин и се будиме.

Покрај тоа, мелотонин го штити нашето тело од слободните радикали и кардиоваскуларни болести, го забавува стареењето бидејќи ги подмладува клетките и ја намалува шансата за развој на болести поврзани со стареењето. Инаку, како што старееме, нашето тело се помалку излачува и тоа е причината што децата спијат повеќе, а постарите помалку.

Измешајте пет лажички мед со лажичка сол и ставете го во тегла. Секоја вечер пред спиење ставете малку под јазикот.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris