СТАПЧИЊА СО СИРЕЊЕ: Грицки кои не можете да престанете да ги јадете!

21 ноември, 20210
498221_stapici-sa-sirom_f

Меки и вкусни стапчиња од сирење се совршената домашна закуска што мора да ја пробате.

Треба да ги измешате сите состојки во еден сад и да го замесите тестото без да чекате да нарасне, кое ќе го исечете на ленти и ќе го пропржите во тава.

Состав:

2 јајца
1 шолја млеко
1 куп магдонос
150 гр сирење
100 гр фета сирење
1 лажичка сол, шеќер
10 гр сода бикарбона

Подготовка:

Во сад ставете ги сите состојки и измешајте, па замесете тесто. Работната површина посипете ја со малку брашно, развлечете ја и исечете ја на ленти. Ставете ги во тавче со масло и пржете ги од двете страни додека да добијат златна боја.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris