Тие се најпаметниот начин да потрошите пари на чевли: 3 трендови со кои чизмите со дебела потпетица ќе станат уште поефективни!

25 ноември, 20210
329855_shutterstock-1215189187_ff

Високи, ниски, еднобојни, шарени, од превртена или мазна кожа… Чизмите со дебели потпетици ни се вратија пред неколку сезони и љубителите на модата го прифатија со раширени раце!

Овој тренд, кој беше водечки во текот на шеесетите, ги освојува и уличниот стил и формалниот стил бидејќи е исклучително практичен начин визуелно да ја издолжите ногата и целата фигура, да изгледате секси и тренди, а во исто време да уживате во удобноста што ја обезбедува дебелата потпетица.

Доколку сепак не знаете како можете да го носите, еве неколку клучни совети. Прво и основно е: пуштете ја вашата фантазија на слобода! (Речиси) се е дозволено, а ефектот е фантастичен во речиси секоја варијанта што ќе ја изберете!

Со џемпер-фустан или дуксер-фустан

Доколку сте купиле модел на чизми со полни потпетици кои се над колената, одличен начин да ги комбинирате е со парче облека како туника, но во склад со последните трендови можете да отидете чекор понатаму и да понесете џемпер или дуксер и ќе донесе сосема ново ниво на сексапил! Одберете неколку квалитетни чорапи кои ќе ви го загреат стапалото и парче облека со ефективен дизајн, апликација или натпис и загарантирано ќе постигнете изглед во стилот на Аријана Гранде.

Каубојки – со фармерки!

Ако чизмите со дебели потпетици кои ви привлекоа внимание се инспирирани од каубојски стил, има ли подобар начин да ги носите од тексас панталони? Ако има, кажете ни! Што се однесува до нас, овој модел на чизми најдобро изгледа со фармерки, а доколку сте се одлучиле за чизми до глужд, можете да носите и тесни фармерки и панталони со пошироки ногавици, но избегнувајте ги напиканите за да не го одвлекувате вниманието од чевлите.


Чизмите до колена мора да бидат со здолниште

Вашиот избор се чевлите до колена? Задолжително комбинирајте го со мини здолниште или краток фустан и дајте малку разиграност и забава на вашиот изглед.

Во тој случај, statement парчињата од трикотажа, како џемпери или долги елеци, ќе изгледаат одлично, а слободно одлучете се за чизми во ефективна боја како зелена или црвена, кои даваат можност за играње со деталите.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris