ХОРОСКОП ЗА 23-ТИ НОЕМВРИ: Лавовите ги поправаат финансиите, а Овните ќе им пружат втора шанса на посебна личност

23 ноември, 20210
horoskop-zodijak-astrologija

Овен

Мал прилив на пари не е доволен за покривање на сите трошоци. Се потпирате на партнерот, наместо да ги засукате ракавите и сами да го обезбедите излезот. Дајте им шанса на вашите пријатели, еден од нив може да предложи одлично решение кое вие ​​самите не го гледате.

Бик

Уморни сте од темпото што ве притиска. Ова е период од годината кога ви треба одмор. Ден поминат со семејството и опуштена атмосфера, токму тоа би ве зајакнало. Мислите дека тоа е невозможно и заборавате дека немањето избор е избор.

Близнаци

Сè што правите, се враќате да поправите. Предизвикувачките аспекти укажуваат дека ве очекува стрес, особено ако очекувате брзи резултати од сè што правите. Реакцијата на околината на вашата работа е неадекватна, не очекувајте проценка бидејќи ќе биде неповолна.

Рак

Се борите помеѓу тоа да бидете достапни за секого и потребата да реагирате искрено, поттикнати од вашето мислење, кое со задоволство би го испратиле на другите. Резултатот може да биде губење на енергија и пад на имунитетот, па дури и акутна болест.

Лав

Време е максимално да се посветите на обврските и да ги решавате една по една, една по една. Финансиската состојба значително се подобрува, па затоа е вистинско време да ги расчистите вашите долгови и заостанати долгови пред да пазарите.

Девица

Во атмосфера на општ хаос, рационалноста ви е на ниво, правите прецизна разлика помеѓу важното и неважното, но другите луѓе не можат да го следат тоа. Ве полудува, ако не најдете начин да се ослободите од вишокот напнатост, ќе избие на непожелен начин.

Вага

Од утрото не успевате да фатите ритам со обврските. Ништо не завршувате според планот. Не се расправајте со колегите, смирете ја напнатоста, непотребно се нервирате за ситници. Предизвикувачките транзити ве направија пречувствителни. Пазете се од вируси.

Шкорпија

Нетактични сте и не можете да воспоставите комуникација и на работа и во љубов. Ако ги одложите договорите и напорните активности, ќе избегнете да се нервирате. Колку и да сте посветени и одговорни, добро време е да се одморите.

Стрелец

Времето поминато во друштво на блиски луѓе, како и лежерните разговори со нив, ќе ви ги полнат батериите на подолг временски период. Доброто расположение може да се разниша доколку ви стигне вест која во овој момент не ја очекувате.

Јарец

Под голем притисок сте, а тоа е сосема спротивно од вашиот темперамент. На саканата личност му треба поддршка и нема доволно разбирање за вашата несериозност. Не зборувајте премногу денес, секоја тема е ризик за отворен конфликт.

Водолија

Не се чувствувате најдобро, а имате премногу да направите. Не сте во можност да ги исполните сите обврски кои можат да предизвикаат целосен пад на енергијата и колапс во текот на неделата. Прераспределете ги вашите капацитети и одложете се што може да чека поповолен момент.

Риба

Во вас сериозно расте тензијата бидејќи ви претстојат големи предизвици кои треба да ги решите. Работите одлично под притисок, но во моментот кога ќе ги завршите работите, доживувате значителен пад на енергијата, што може да остави трага на вашето здравје.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris