ХОРОСКОП ЗА 29-ТИ НОЕМВРИ: Близнаците ги мачат стравови, а Јарците љубов

29 ноември, 20210
f3e27abb464a27801e1f6537319c95827d551bbf

Овен

Немате рационално објаснување зошто сте пропуштиле деловна понуда што сега сте ја пропуштиле. Во овој поглед, ве очекува разговор во кој нема да ви биде удобно. Ќе добиете нова шанса доколку сте спремни да поднесете критика и да понудите логично оправдување.

Бик

Иако сте свесни за тежината на финансиската ситуација, тоа не ве спречува да ја искористите целата своја креативност и да потрошите одредена сума пари на мали задоволства кои ќе ги споделите со драги луѓе. Тоа е единствениот начин да се расположите денес.

Близнаци

Ве мачат стравови. Животот го организирате на начин кој само вам ви е јасен, а тоа ве изложува на критики од блиските. Не сте расположени за убедување и долги исцрпувачки разговори, а без тоа нема друг начин да се оправдате. Бидете потолерантни.

Рак

Вие сте на прагот на промена со која завршува една фаза од вашиот живот. Не очекувајте брзи поправки бидејќи трансформацијата ќе потрае. Покрај тоа, пред вас е контакт со постара личност која носи добри можности и важни животни лекции во вашиот живот.

Лав

Иако не сте премногу романтично расположени, можен е неочекуван контакт со некој кој некогаш имал важна улога во вашиот љубовен живот. За време на преписката, ќе добиете увид колку се грижите за таа личност денес.

Девица

Доаѓаат долговите што сте ги направиле во далечното минато. Дознавањето доаѓа преку писмено предупредување што ќе ве вознемири. Пред да ве фати паника, направете нов буџет а со тоа и план за излез од новонастанатата ситуација.

Вага

Избегнувате контакт со луѓе кои ве исцрпуваат. Сепак, бизнисот не познава такво однесување, па ќе бидете принудени да издржите неколку состаноци на кои на крајот ќе научите неколку позитивни вести кои ќе ве афирмираат лично.

Шкорпија

Неискреноста во вашата околина станува неподнослива. Не ги обвинувајте другите луѓе затоа што тие ве лажат само онолку колку што сакате да бидете измамени. Размислете, можеби сте принудиле некого на такви потези со вашите ставови.

Стрелец

Вашиот однос кон обврските изгледа премногу опуштено. Работете ја работата поодговорно и без непотребни разговори. Ретко кој знае дека вашиот хумор е, всушност, одбранбен механизам, бидејќи на друг начин не можете да ги скриете вашите стравови и напнатост.

Јарец

Денот го одбележаа промени на емотивен план. Веројатно причината за се е безопасна расправија која се претворила во расправија. Саканата личност е, во овој момент, поупорна од вас, па затоа советот е да се тргнете на време и трпеливо да ги чекате вашите пет минути.

Водолија

Прифаќате нови деловни обврски кои досега не сте имале можност да ги извршите. Имате можност да работите со луѓе за кои вашиот начин на работа можеби е премногу конзервативен. Ако истраете во вашите намери, ќе бидете наградени за вашите напори.

Риба

Загрижени сте за неповолните вести од странство. Не скокајте на првата топка, туку прифатете го компромисот бидејќи ќе ви се исплати. Бидете трпеливи со саканата личност и не инсистирајте на вашите ставови, особено ако тие имаат сериозен разговор.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris