ХОРОСКОП ЗА 6-ТИ ДЕКЕМВРИ: Јарци, ви пристигнуваат одлични вести, а Овните и Биковите да поработат на тактиката

6 декември, 20210
ec836f7f54f6564e2b550de8a9ec1635c684e8e0

Овен

Под голем притисок сте и се очекува да спроведете не многу популарни мерки. Со вашето присуство нема да можете да спречите жестоки дебати во кои ќе има тешки зборови. Заземете став и објавете ги вашите намери без многу зборови.

Бик

Ако се грижите да ги покажете сите свои потенцијали, најдете луѓе кои ќе ви помогнат во тоа. Не трошете време во расправии со неважни луѓе, бидејќи на тој начин ја губите само енергијата што ќе ви треба кога не ја очекувате.

Близнаци

Не ве држи место, а имате работа. Не сте во можност да ги исполните сите обврски кои можат да предизвикаат целосен пад на енергијата и колапс. Прераспределете ги вашите капацитети и одложете сè што може да чека подобар момент.

Рак

Бидете трпеливи и доследни денес. Иако е неопходна целосна концентрација, ве обзема замор и поспаност. Доколку не започнете, ќе направите сериозни грешки кои ќе ви предизвикаат последици. Исто така, бидете внимателни на улица и во сообраќајот.

Лав

Ви претстои позитивна промена во љубовниот план. Ситуацијата се подобрува. Поради интензивните деловни обврски, слободното време ќе го поминувате работејќи, па оваа разделба од партнерот ќе донесе поттик за наредниот период.

Девица

Поминувате непотребно време организирајќи го патот и не сте сигурни дека се е изводливо. Не сте ги завршиле суштинските работи. Проверете ги документите, условите за патување и средствата што ви се потребни. Превидот може да ви го комплицира денот.

Вага

Време е за пауза. Расположението ја подобрува средбата со пријателите кои во минатото биле дел од вашето секојдневие. Многу теми и релаксирачки разговори можат да бидат еден вид магична формула за брзо закрепнување од се што ве изморувало во минатото.

Шкорпија

Не сте доволно упорни, пребрзо се откажувате. Имате чувство дека никој не ве разбира и не ја забележува вашата жртва, за која верувате дека е преголема. Лошото чувство е моменталното расположение, затоа не правете потези за кои подоцна ќе зажалите.

Стрелец

Од една страна имате луѓе над вас, а од друга страна оние кои се под вас и го чекаат вашиот потег кога од нив зависи судбината. За да им угодите на сите, треба правично да тежите. Бидете одлучни, вашето чувство за правда ќе победи.

Јарец

Добивате вести за дополнителни приходи на кои не сте сметале. Тоа е доволна причина да се вооружите со нова мотивација и уште поентузијастички да се фатите за работа. Не се закопувајте во рационални можности за на крајот да не ви преседне.

Водолија

Не правете непријатели меѓу луѓето од кои зависите. Тензијата станува посложена, влегувате во конфликти со соработниците. Кариерата може да ви тргне надолу доколку не се потрудите и не работите дополнително за да ја смирите тензијата што преовладуваше.

Риба

Незадоволството во работната средина го пренесувате и во приватниот живот. Иако работата е важна, вие премногу се вклучувате и сето тоа почнува да влијае на односите во вашето семејство. Некој во домаќинството може да биде многу несреќен поради вашите критики, пуштете го притисокот.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris