Што ако сте само РЕЗЕРВА: 5 знаци дека сепак не сте биле првиот избор на вашиот партнер

25 ноември, 20210
331447_devojkagledadrugogshutterstock-735436885_ff (1)

Љубовта е убава, љубовта е одлична, љубовта е … комплицирана. Понекогаш даваме се од себе за да ја направиме успешната врската со некого, но мислиме на некои поранешни или потенцијални со кои немавме шанса.

Што ако тоа е случај со вашиот партнер? Што ако сте таму само за да обезбедите удобност или како резервна копија?

1. Интуицијата ви кажува дека ако имате шанса, повеќе би сакале да бидете со друга личност

Ако добиете причина да мислите дека вашиот нов партнер не е толку вклучен во врската како вие и дека би биле посреќни со некој друг, можеби сте во право. Малите нешта можат да укажуваат на тоа: тој не е доволно заинтересиран за вашиот живот, не работи околу вас, тој сè уште ги чува работите од поранешната љубов …

2. Престанокот на претходната врска настанал поради околности

Ако немало некоја поголема причина за нивната разделба, како снемување емоции или изневерување, туку раскинувањето било поради преселба итн., можно е да имате работа со личност која едноставно ја боли да остане сама долго време.

3. Неодамна биле со некој

Секако, ова не мора да значи ништо, но доколку вашиот нов партнер ја напуштил врската пред помалку од два месеци, можно е да сте тука само за да пружите утеха.

Dopisivanje, ljubomora, Prevara, preljuba

4. Не сте се бакнале веднаш

На самиот почеток горе-долу е јасно до што води врската и каков е интересот и ако некому јасно сте ги покажале вашите симпатии, а тој се двоумел да ве покани или да го одложи првиот бакнеж, секс итн. , можно е едноставно другата страна да не била сигурна дали сака да влезе во врска.

5. Однесувањето значително се менува кога ќе се спомене бившиот партнер

Ако приметувате воздишки, замисленост, нервоза или каква било непријатност секогаш кога ќе се спомене вашата поранешна љубов, многу е веројатно дека емоциите сè уште постојат.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris