Што е важно за првиот состанок да помине одлично? Еве што советуваат експертите

24 ноември, 20210
Screenshot_7

Одењето на првите состаноци и запознавањето со партнерите може да биде исклучително стресно.

 

Луѓето кои немаат проблем со самодовербата често не знаат што да кажат поради стресот на кој не можат да влијаат и да се претстават во сосема поинакво светло.

 

Според експертите, најдобриот начин за борба против „нервите“ на првиот состанок е едноставно да го движите телото. Како што велат тренерите за состаноци Линдзи Крајслер и Дона Барнс, се препорачува сè, од тренинг, до јога или едноставно танцување во домот. Ова може да ви помогне да се ослободите од анксиозноста пред да се сретнете со потенцијалниот партнер.

 

Доколку немате време за тоа, се предлага да ја одредите вашата намера пред да излезете од дома. Застанете пред вратата или додека се подготвувате, затворете ги очите, земете длабок здив и кажете си: „Мојата намера е да ______“.

 

Покрај тоа што ќе се трудите да изгледате физички убаво, подеднакво важна е и енергијата што ја носите.

 

Зголемете ја енергијата за да ги подобрите вашите први состаноци. Тешко е да се запознаете. Особено ако ви се чини дека сте во фаза на забава, внесувањето одредена количина на енергија на првиот состанок може да биде доста предизвик. Сепак, правењето свесен напор да внесете зголемена енергија е еден од клучевите за да се осигурате дека вашиот прв состанок е успешен.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris