Џесика Алба шокираше со промената на фризурата: Долгите бранови ги скрати за 30 сантиметри, велат дека сега е уште поубава

25 ноември, 20210
dzesika-alba-830x0

Џесика е некој што ги диктира трендовите, па не би било изненадување ако наскоро девојките почнат да се шишаат како неа.

Актерката и успешна претприемачка Џесика Алба предизвика бум на социјалните мрежи откако своите препознатливи долги бранови ги замени со кратка боб фризура во кафена нијанса.

Алба дополнително се подмлади со новиот изглед, па многу фанови коментираа дека изгледа како тинејџерка, „Леле, какво освежување“, „Изгледаш како тинејџерка“, „Убаво ти стои“, гласат дел од коментарите.

За оваа холивудска ѕвезда, брановите се препознатлив дел од нејзиниот изглед веќе долго време, но овој многу пократок стил одлично и прилега.

Џесика е некој што ги диктира трендовите, па не би било изненадување ако девојките наскоро почнат да се шишаат како неа.

Стилистката на Алба, која редовно соработува со ѕвезди како Парис Хилтон и Лиса Рина, откри дека и ја скратила косата за најмалку 30 сантиметри, видео резултатите објавени на Инстаграм докажуваат дека тоа вредело.

Како изгледа Џесика сега, а како порано, погледнете во галеријата:

dzesika-alba-830x0
profimedia-0458859052-830x0
profimedia-0458862244-830x0
dzesika-alba-1-830x0
dzesika-alba-2-830x0
dzesika-alba-830x0 (1)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris