Month: м.г

pjimage-1_5P5LClS.jpg
На профилот на Севе веќе нема фотографија со која му се честита роденденот ова лето. На профилот на Игор ја нема фотографијата што ја објави на почетокот на јуни минатата година, откако тие се одследија од Инстаграм. Веќе некое време се шпекулираше дека нешто не е во ред со бракот на сплитската пејачка Северина Којиќ […]

barbados-845621280-460x0-1.jpg
Патниците ќе можат да посетат до 10 локации, во зависност од должината на избраниот аранжман. Три различни патувања се претставени на атрактивните острови на Јужните Кариби, почнувајќи од декември 2021 година. Следната зима, Барбадос за прв пат ќе биде вклучен во понудата на Royal Caribbean International. На патниците ќе им биде понудена можност да го […]

334590_screenshot-27_f.jpg
Се појави старата фотографија од Богдана Ражнатовиќ, а еве како изгледала тогаш. Снаата на дивата Цеца Ражнатовиќ, Богдана Ражнатовиќ, важи за вистинска убавица, а бидејќи веќе долго време не е во јавноста, малкумина знаат како изгледала порано. Имено, на социјалната мрежа Инстаграм се појави фотографијата на Богдана кога имала 18 години, односно е направена пред […]

412179_ljubav1_f.jpg
Во секоја врска постои период кога ниту еден од партнерите не е толку уморен од водење љубов… Во магазинот за љубовни навики е објавено истражување во кое учествувале 3.000 парови на возраст од 25 до 41 година, а тие се во врска веќе три години. Истражувачите откриле дека повеќето испитаници рекле дека ја доживеале најголемата […]

b50bfbc9-a518-4446-940c-95c775cfc0cd_w408_r1_s.jpg
И покрај послабата ефикасност против новите варијанти на корона вирусот, научниците истакнуваат дека вакцините остануваат ефикасен начин за борба против пандемијата. Податоците од клиничките испитувања на две вакцини против КОВИД-19 покажуваат дека јужноафриканската варијанта на корона вирус ја намалува нивната ефикасност во заштитата од болеста, нагласувајќи ја потребата да се вакцинираат голем број луѓе што […]

a4ad944eb212510af615798743510222c8e9c540.jpg
Најголемата sвезда од нашата област не престанува да ја интригира јавноста. Јелена Карлеуша уште еднаш потврди дека никој не може да предизвика поголема бура од реакции од обожавателите на социјалните мрежи како што таа знае да направи. Особено кога ќе објави фотографија во провокативни парчиња. Овој пат отиде чекор понатаму – беше фотографирана во провокативна […]

2355997_profimedia0337673396_ls-s.jpg
Судејќи според американските медиуми, еден од крадците кои ја ограбија Ким Кардашиан во хотел во Париз во 2016 година, напиша книга за самиот настан, во која има неколку чудни и смешни работи поврзани со грабежот. Јунис Абас е обвинет за земање накит вреден 10 милиони долари, а во книгата се шегува на сметка на славната […]

412217_smuti2_f.jpg
Како да се опоравиме што е можно побрзо од калориското влијание врз телото и умот (ниво на енергија) кога за само еден месец понекогаш знаеме како да добиеме до пет килограми вишок? Тешко е да се одолее на јадење и пиење за време на празници и прослави, а традиционалното прејадување честопати предизвикува сериозни здравствени проблеми. […]

2447913_profimedia0586702679_ls-s.jpg
Познатата наследничка на империјата „Хилтон“, Парис Хилтон планира да основа семејство. Имено, таа заедно со својот свршеник Картер Реум се одлучија за процесот на ин витро оплодување. Како што откри во едно интервју, таа се решила на тој чекор за да ја осигура својата желба да има близнаци, девојче и момче. „Одлучивме да го сториме […]

kris-dzener-foto-printskrinjutjub-1479070183-1034549.jpg
Мек Вилијамс во тужбата тврди дека Крис го навела на секс, додека во 2017 година работел како телохранител за неа и ќерката Кортни (41) за семејното шоу „Keeping Up With The Kardashians“ Поранешниот чувар на семејството Кардашиан-Џенер, Марк Мек Вилијамс, ја обвини Крис Џенер (64) за сексуално вознемирување пред неколку месеци. Мек Вилијамс во тужбата […]

crveni-karmin.jpg
Жените сакаат кармини и тоа не е никаква тајна. Ретко кога ќе избегнат шопинг само затоа што веќе ја имаат таа боја или нијанса. Цените на овој производ за убавина варираат, па можете да ги купите во опсег од неколку стотици денари, до неколку стотици евра. На пример толку отприлика е цената на кармин што […]

profimedia-0147653671-1024x745-1.jpg
Јајцата не се сметаат за вистински избор за многу диети, но тие можат да бидат дел од здрава исхрана и да помогнат во слабеењето. Истражувањата покажуваат дека јајцата можат да ви помогнат да изгубите тежина затоа што тие се здрава опција за појадок со висок процент на протеини кои ве држат сити подолго. „Јајцата се […]

-1.jpg
Кралицата Елизабета Втора има нов план преку кој сака уште повеќе да се поврзе со младите низ целиот свет. Преку познати личности, таа сака да дознае што е можно повеќе за проблемите што ги мачат младите, а прва на нејзината листа што може да и помогне во ова е 45-годишната холивудска актерка Анџелина Џоли. ‘Кралицата […]

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris