Month: м.г

180346255603b9413c99d9916234721_v4_big.jpg
Натпреварувачот на исландскиот квиз „Gettu Better“ предизвика невиден скандал кога се изреволтира откако неговиот тим загуби, и реши да го уништи студиото. Тој стана хит на социјалните мрежи, а на видеото се гледа како натпреварувачот фрла чаша вода, го руши пултот и го напушти сетот. Водителката Кристјана Арнарсдотир се обиде да продолжи со шоуто, но […]

ElizabethTaylor-1280x834.jpg
Елизабет Тејлор беше една од најголемите sвезди на класичниот Холивуд, а со својата убавина ги маѓепса сите каде и да се појавеше. Својата кариера ја започна како девојче во 40-тите години и беше најголемата икона на Холивуд во 50-тите и 60-тите години од минатиот век. Таа остана една од најголемите актерки сè до својата смрт, […]

243109_shutterstock-489620416_ls.jpg
Овие правила гарантираат дека ќе воспитате вистински мал генијалец! Еврејската култура се залага за начин на воспитување заснован на пофалби на децата и малку поинакви принципи од оние на кои сме навикнати. Поради правилата што строго се следат, децата кои растат почитувајќи ги овие правила прераснуваат во самоуверени и успешни луѓе. Еве 7 златни принципи: […]

profimedia-0474903081-2.jpg
Овој Ден на вљубените, Меган Маркл и принцот Хари ќе ги паметат целиот свој живот. На тој ден, следејќи го примерот на мајката на Хари, покојната принцеза Дијана, тие објавија дека очекуваат друго дете. Сега, кога конечно е официјално дека целосно се одрекле од кралскиот начин на живот, се поставува прашањето како ќе изгледа нивното […]

181797972603bd54d5bb1f711877169_760x428.jpg
Огромна скулптура на бебе што спие се наоѓа во пустината во Гуангжу, провинцијата Гансу во северозападна Кина. Необичната туристичка атракција на статуата „Заспано бебе“ крие интересна приказна. Во пустината Гоби, џиновскат статуа од бебе во Гансу во северозападна Кина, позната како „дете на земјата“, носи желба да ја заштити својата мајка природа, бидејќи сите луѓе […]

35c7351039798d879b8e19f1377070e4387cebb2.jpg
Пејачката се збогуваше со близок пријател… Тажната вест Лепа Брена ја сподели со своите следбеници преку социјалната мрежа Инстаграм. Близок пријател на семејството Живојиновиќ почина ненадејно. Веста за смртта на пријател многу ја погоди Лепа Брена, која се прости од својот пријател на популарната социјална мрежа. View this post on Instagram A post shared by […]

22bf7eefb4f5637304406cd95dbe358c31d215f1.jpg
Најдобриот тенисер во светот има големи болки… Со оглед на тоа што тој честопати имаше повреди во текот на неговата кариера што му правеа сериозни проблеми, шпанските медиуми презентираа досега непознати детали за поранешниот тенисер број еден во светот. Рафаел Надал, според шпанските медиуми, страда од болест Милер-Вајс, која сè уште е непозната за лекарите. […]

407404_avel-chuklanov-zeiqbaqhmve-unsplash_f.jpg
Секоја професија има свои тајни, па затоа не е исклучок ниту онаа поврзана со одржувањето и летањето на авиони. Сепак, вработените во авијацијата често сакаат да зборуваат повеќе отколку што е потребно, па порталот Bright Side направи компилација на летачки признанија и тајни! Секако, сега немојте да мислите дека авионот ќе полета доколку се загрози […]

svadba-veljko-i-bogdana-2-foto-nikola-tomic-59-460x0-1.jpg
Малкумина очекуваа дека Анастасија Ражнатовиќ (22) ќе одговори на воопшто неубавиот коментар што и го остави одредено момче на новиот пост, непознат за јавноста. Имено, тој и ги напишал следниве зборови: -Пребирлив сум, но никогаш не би те земал за жена што ќе ги воспитува моите деца. Навивачката страница на Ражнатовиќ застана во нејзина одбрана, […]

images_400x0.jpg
Неговото ниво секогаш се намалува кај луѓето кои страдаат од хронично воспаление, кои се дебели, имаат дијабетес и срцеви заболувања. Витаминот Б6 може да помогне во смирување на бурите со цитокини и разградување на згрутчување на крвта, поврзано со смртност кај луѓе со ковид-19, вели едно ново истражување. Професорката од Универзитетот во Хирошима, Танутчапорн Кумрунгси, […]

zaljubljeni-muskaraca-par-shutterstock_1408689197-910x607-1.jpg
Мажите се тешка енигма за многу жени, но, во однос на тоа како се однесуваат во нивните врски, лесно е да се заклучи дали се за љубени во својата партнерка и колку воопшто се грижат за неа. Ако се прашувате дали вашиот маж ве сака, еве неколку знаци кои ќе ви кажат кои се неговите […]

2478693_screenshot-1_ls.jpg
Пред да го крене пехарот по деветти пат во кариерата, наменет за победникот на Australian Open, најдобриот тенисер на светот Новак Ѓоковиќ беше мета на критики. Тие се случија затоа што тој се осмели да побара подобри услови од организаторите на Australian Open за тенисерите кои беа во изолација од корона две недели и не […]

419680_porcelain-3845619-1920_f.jpg
Неименуван Американец минатата година купил сад за само 35 долари на продажба во градот Њу Хејвен, Конектикат. По купувањето, сопственикот ги испратил фотографиите од садот до експертите кои веднаш препознале дека има големо историско значењеЗначи, исклучително ретка кинеска плоча од 15 век ќе биде понудена на аукциската продажба следниот месец, а се очекува да може […]

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris