Month: м.г

52248529_401.jpg
Кои се најчестите последици од Ковид-19? – Има луѓе со оштетување на белите дробови, но и кардиоваскуларни компликации, како што се изолирано воспаление на срцевиот мускул, кое треба дополнително да се следи и третира. И понекогаш со тешки аритмии, како и чести болки во градите. Освен овие пациенти, во текот на овие две недели, сè […]

Tatjana-Patic-0527720075.jpg
Во 90-тите години на минатиот век, со модната сцена владееше познатата петорка – Наоми Кембел, Синди Крафорд, Линда Евангелиста, Кристи Тарлингтон и Татјана Патиќ. Сите други се паметат горе-долу во фокусот на јавноста и на мета на попрестижните медиуми… Но, што се случи со петтиот модел и каде исчезна германката Татјана Патиќ (55)? Оваа дама […]

kalkulator-olovka-racuni.jpg
Која е тајната? Чери Хови ги воодушеви сите со својот начин на штедење, а на овој начин секој што има доволно голем приход за да ги покрие сите трошоци за живот може да заштеди. Шери Хоуви од Нов Зеланд стана вистински хит на Интернет откако сподели едноставен трик со кој заштеди пари за нов стан […]

239858_tetsodough-3873339-960-720_f.jpg
Ако сакате да месите колачиња, пити или тесто, ова е трик што ќе ви ја олесни работата многу! Знаете кога ќе пронајдете одличен рецепт, ги имате сите состојки дома, само одвоивте половина час да замесите нешто, а потоа сфаќате дека пишува дека треба да го оставите путерот на собна температура? Ладно е и ќе биде […]

217409_profimedia0253444328_ls.jpg
Сè што е потребно за градење силен имунитет се наоѓа во оваа храна Добрите бактерии во организмот се важни за одржување на многу здрави функции, како што се зајакнување на имунитетот, регулирање на расположението, еластичноста на кожата… Постојат „безброј“ видови бактерии во нашиот дигестивен систем, а нутриционистите велат дека треба да обрнете посебно внимание на […]

Bijonse-Tejlor-Kenda-1280x983.jpg
Најмоќните жени на Instagram порано беа пријателки, но работите се променија. Некои од нив водеа војни до исцрпеност, додека некои ги исполнија страниците на таблоидите со индиректни провокации. Социјалната мрежа Instagramе показател за популарноста на многу sвезди. Оние со најголем број следбеници, прегледи и лајкови секако се меѓу највлијателните, а многу од нив се наоѓаат […]

krompir-iz-rerne-830x0-1.jpg
Минимална количина на масло и беспрекорна крцкавост Помфритот е омилениот прилог со повеќето јадења со месо. Сепак, она што ги тера многу луѓе да стават помфрит на списокот на непожелни прилози е големата количина на масло што ја апсорбираат компирите при пржењето. Паметните домаќинки најдоа одлично решение – помфрит од рерна, што е исто крцкав […]

zvaka.jpg
Многу е лесно… За многумина, отстранувањето на гума за џвакање од кој било предмет е вистински кошмар, но кога станува збор за теписи, работите стануваат уште покомплицирани. Подобро речено, тие беа посложени, сè додека не го откривме овој феноменален трик, за кој сме сигурни дека ќе ве воодушеви и вас. Сè што ви треба е […]

419867_sofija23456_f.jpg
Софија Вергара била желба на многу мажи во нејзината младост, а ништо не е променето ниту денес. Нејзиниот виток раст и егзотичното латино лице е она што ја прави привлечна и денес Фановите на Софија Вергара честопати ѝ велат дека денес изгледа уште подобро, но актерката (48) гордо ги покажува своите фотографии направени во 90-тите […]

221195_nnn_ls.jpg
Ако ги следите овие 7 златни правила, ќе бидете беспрекорно стилизирани во секое време Во 20-тите и 30-тите години, жената може да експериментира и да менува стилови, сепак, по нејзиниот 50-ти роденден, правилата се менуваат. За да бидете беспрекорно стилизирани, секогаш следете ги овие модни упатства: 1. Носете само она што добро ви стои Основно […]

1bb6acaaaa1eb9d0e771.jpeg
Медитеранската исхрана не влијаеше на подобро здравје на мозокот на учесниците, но покажа значително влијание врз меморијата и когнитивниот процес Познато е дека медитеранската исхрана е поврзана со долговечност, здравје на цревата, па дури и подобрување на расположението, а според најновото истражување објавено во Experimental Gerontology, храната од медитеранската област добро влијае на когнитивните функции. […]

britni-spirs_1000x0.jpg
По документарецот што дополнително го „загреа“ движењето „Free Britney“, адвокатот на Џејми изјави дека господинот Спирс „не направил ништо друго освен што лудо ја сакал својата ќерка, која ја држеше во живот поради проблемите што ги имаше“. Фановите на Бритни Спирс никогаш не реагирале поостро отколку откако го гледале документарецот за неславното старателство, под кое […]

turska-kafa.jpg
Постојано слушаме предупредувања дека кафето е опасно за луѓето со висок крвен притисок, дали е тоа вистина? Од време на време се објавуваат резултати од истражувања кои покажуваат дека редовното консумирање кафе може да го намали ризикот од кардиоваскуларни болести. На пример, научниците од Германија во експеримент врз глувци покажаа дека кофеинот ја стимулира работата […]

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi