Month: м.г

1452908.jpeg
Пејачката Фахрета Јакиќ, попозната како Лепа Брена, изгради огромна кариера на прекарот по кој стана препознатлива за сите. На почетокот на април, таа на сцената го прослави својот 40-годишен јубилеј и рече дека има многу желби што никогаш не ги исполнила затоа што работела нон стоп Начинот на кој размислувала за животот, создавањето, професионалните, моралните […]

434189_pexels-pavel-danilyuk-7222096_f.jpg
Утре ни пристигнува петтиот месец во годината во кој Бикот и Близнаците ги слават своите родендени. Пролетта е во полна сила, а астрологијата открива кои хороскопски знаци ќе имаат успех и среќа овој месец Овен Петтиот месец во годината му носи успех на Овенот на полето на кариерата и љубовта. Кога станува збор за кариера, […]

profimedia-0608640588-1280x853.jpg
На излегување од салон за убавина, актерката го криела погледот од љубопитните. Иако носела заштитна маска, не можела да им избега на папараците Многу нејзини обожаватели се согласуваат дека за неа годините се само бројка, бидејќи 52-годишната актерка Џенифер Анистон привлекува погледи каде и да се појави. Ништо поразлично не беше кога папараците ја фатија […]

pregnant-woman-early-pregnancy-with-hands-belly-sitting-sofa-home-1536x1024-1-1280x853.jpg
Овој проблем станува се почест кај жените Синдромот на полицистични јајници е проблем што ги придружува се поголемиот број жени во репродуктивниот период. Во последните неколку години, овој синдром започна да претставува пречка за создавање семејство, па затоа е важно да се открие навреме и да се преземат чекори за да се излечи. Познато е […]

b10affd3b9d9c51ad96e3f5c26ccc78de2a4bb35.jpg
Велика сабота или Велика сабота е христијански празник посветен на сеќавањето на погребот на Исус Христос и неговото слегување во пеколот, а воедно е и вовед во велигденските празници. Велика сабота е ден пред Велигден, кога е завршена работата неопходна за одбележување на големиот празник. Куќата е подготвена и исчистена, во боја на јајца, по […]

Screenshot_2-23.png
Наташа уживаше на лежалка, се опушти додека се сончаше и го забележи тој момент со фотографија Пејачката Наташа Беквалац, заедно со нејзините наследнички Катја и Хана, отпатуваа за Египет, а сега објави фотографија во костим за капење кој ги истакнува нејзините облини, но многумина се прашуваат една работа. Имено, Наташа уживаше на лежалка, се опушти […]

71c19ed1fd54d7296443effd6c470ce4403c4ad0.jpg
Вклучување на вежбањето во дневната рутина за многумина е сè уште непремостлив проблем. Поради обврските што ги имаат, луѓето успеваат да одвојат еден или два дена во неделата за вежбање, но главно не повеќе од тоа. За нивна среќа, сепак постои начин да останат во форма, но и да го подобрат нивното здравје, што не […]

Screenshot_1-26.png
Најдобриот тенисер на Светот Новак Ѓоковиќ неодамна објави дека ќе се откаже од учество на турнирот во Мадрид. Ваквата одлука на првиот светски рекет ја заинтригираше светската тенисерска јавност. Австралискиот новинар Сем Гудвин посочува дека „болката во срцето“, односно тагата, е главната причина за откажувањето на Новак. Во „новото нормално“ со присуство на корона вирусот, […]

meso-rostilj.jpg
Многу важни информации ако планирате скара за првомајските празници. Ако планирате скара на отворено за Први мај, оваа информација ќе ви биде од голема корист. Експертите го открија најсигурниот начин како да проверите дали месото е свежо, за случајно да не ви подметнат „бајато“ или од месо од болно животно. Можете да ја проверите свежината […]

95be96fcd1cd4acd86e78f6a2d6f7ed9.jpg
Астролозите тврдат дека датумот на раѓање го одредува целиот наш живот. Позицијата на ѕвездите во моментот кога сме родени во голема мера го одредува понатамошниот тек на животот. Според астролозите, луѓето родени на 13, 14 и 16 во месецот имаат голема моќ и влијание и биле испратени во светот со посебна мисија. Вака тоа го […]

profimedia-0361711985-1-e1619768788451.jpg
Тимот што пукаше во шетачот на кучиња на Лејди Гага и ги украде нејзините миленици се дел од локална банда во Лос Анџелес. Доколку сакаат да излезат од затвор, треба да платат кауција од 1 милион долари Во февруари годинава во Холивуд, маж вооружен со полуавтоматска пушка пукаше во шетачот на кучиња Лејди Гага, а […]

1215f12fccec0580eb185be78ebdb0d3d0b65c60.jpg
Пролетта веќе е напредна, а можеби мислите дека е доцна да се „дотерате“ за летната гардероба. Се губат килограмите и се одржува витката линија ако ја следите оваа диета на Земјината ротација. Доволно е да се воздржите од храна и пијалоци само неколку часа на ден (дозволено е да се пие само вода, по можност […]

929279_profimedia0559965046_ls.jpg
Главните улоги на брачната двојка ги играат Џулиен Мур и Клајв Овен Многу работи во животот не се сигурни, но она што е сигурно е дека секое следно дело на Стивен Кинг носи морничава приказна и напната атмосфера. Исто така, во повеќето случаи, се очекува да ја добие својата адаптација на малиот или голем екран. […]

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris