Month: м.г

harry-podcast-660x450-1.jpg
Гостувајќи на популарниот американски подкаст „Armchair Expert“ на актерот и комичар Дакс Шеферд, принцот Хари откри бројни, засега претежно непознати детали од неговата младост, како и околностите на навидум наглото заминување во Лос Анџелес и „исклучувањето“ од активните членови на британското кралско семејство. Наведениот подкаст се емитува на стриминг платформата Spotify, за која Хари и […]

34f3e0dda37a3afa3a65e5a314ff39c2971b32ac.jpg
Дамките од трева може да бидат тешки за отстранување. Со убавото време, се повеќе и повеќе време поминуваме во природа. Сигурно ви се случило да се вратите дома со дамки од трева за време на излет или прошетка во паркот. Правилото е дека тие се тешки за отстранување, но ако постапите на вистинскиот начин, ќе […]

Screenshot_1-14.png
Штом се пофали со својата нова фризура на социјалната мрежа Instagram, пејачката доби безброј позитивни коментари за нејзиниот изглед. Фолк sвездата Светлана Цеца Ражнатовиќ ја покажа големата промена што ја направи, а судејќи според коментарите, тоа е полн погодок. Имено, Цеца реши да ја промени фризурата, а фризерот и предложи да си направи шишки, кои […]

929299_profimedia0103986772_ls.jpg
Истражувачите испитувале 84 студенти така што решавал загатка судоку, индивидуално и во посебни простории. Мажите сакаат да бидат во друштво на убави жени. И нема ништо лошо во тоа. Или, сепак, има. Барем кога е здравјето во прашање. Научно објаснетиот факт на истражувањето на Универзитетот во Валенсија наведува дека само пет минути во друштво на […]

Jennifer-Lopez-Ben-Affleck.jpg
Ако се точни последните информации што се појавија за ново – старата љубовна двојка, поранешниот на Џенифер би можел да побесни Славниот актер, 48-годишниот Бен Афлек, повторно е во центарот на вниманието откако во јавноста протекоа фотографии од него и 51-годишната Џенифер Лопез, поранешната девојка со која раскина пред 17 години, само неколку дена пред […]

shutterstock284104211-830x0-1.jpg
За успех на вашата врска, би било пожелно да разберете што е важно за мажите за добар емотивен однос. Во филмот „Што сакаат жените“, главниот актер Мел Гибсон се облекува како жена, се депилира и дава се од себе за да сфати како жените размислуваат за подобро да ги разбере, но, во неговиот случај, за […]

img0238-830x0-1.jpg
Ким Кардашијан е една од славните дами која многу пати се соочила со изгореници од сонцето, а сè сподели со своите следбеници Познатите дами и мажи на Инстаграм обично објавуваат фотографии на кои изгледаат беспрекорно и совршено добро, но понекогаш објавуваат и некои фотографии од кои подоцна се срамат. Имено, одличен пример за такви фотографии […]

304652_x6_f.jpg
Доколку имате проблем со анемија, задолжително пробајте го овој еликсир бидејќи е полн со витамини и минерали. Може да ви помогне и со имунитетот, инфекции на уринарниот тракт, настинки, алергиски реакции, ревматизам и артритис… Состојки: 5 лажици коприва (семе) 1 кг мед 100 мл прополис 1 лажица полен Подготовка: Измешајте ги медот и копривата. Добро […]

profimedia-0477201401-1.jpg
По почетниот занос и среќа, на актерката и дојдоа преку глава советите од пријателите. Холивудската актерка, 42-годишната Кејти Холмс, наводно, решила да ја прекине својата едногодишна врска со италијанскиот готвач, 33-годишниот Емилио Витоло Џуниор, инаку наследник на њујоршкиот ресторан Emilio’s Ballato. Од пишувањата дека се повеќе се приближуваат до олтарот, до фактот дека нивната романса […]

240813_shutterstock-1678817467_ls.jpg
“Популарната кето диета што може да се најде на Интернет не е вистинската, класична. Тоа е, всушност, модифицирана Аткинсонова диета. Внесувањето на масти и протеини е слободно, но јаглехидрати скоро и нема, од 10 до 15 проценти,” вели Даниела. Масловариќ предупреди дека диетата Аткинсон во неколку форми, кои “се вртат на социјалните мрежи “, не […]

220459_profimedia0366144386_ls.jpg
Тајната служба сега мора да ја брани својата репутација, додека Трамп сè уште молчат Наградуваната новинарка Керол Леониг во својата книга, која излегува на 18 мај, напиша дека Тифани и Ванеса Трамп имале афера со агенти на тајната служба. Семејството Трамп не е поштедено од скандали дури и откако Доналд ја напушти Белата куќа, а […]

glava-mozak-mozdani-udar-foto-shutterstock-1415008863-586517.jpg
Запомнете го добро овој метод, бидејќи можете да помогнете некому и да му го го спасите животот. Кога некое лице добива мозочен удар, мозокот не прима доволно кислород, што доведува до смрт на мозочните клетки. Таквата ситуација бара итна медицинска помош! Еве неколку совети како да спасите некој што доживеал мозочен удар. Најважно е да […]

BeFunky-collage.jpg
Фановите на Бенифер не можат да ја сокријат својата среќа откако во медиумите се рашири веста дека Бен и Џенифер се повторно заедно. Скоро две децении откако раскинаа, се чини дека страста меѓу нив повторно се разгоре. Седумнаесет години откако ја раскинаа свршувачката, и само еден месец откако 51-годишната Лопез раскина со нејзиниот поранешен свршеник […]

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi