Month: м.г

06fc3f1505dd1bbe1496f99f2d4ebcd6b05e7c7d1_articlemain.jpg
Понекогаш разликата помеѓу Ок сексот и оној што ќе го полуди е само изборот на вистинскиот момент, а тоа се 5-те секунди што му претходат на оргазмот … Не е грешка, тоа е навистина околу пет секунди. Сè се сведува на настаните помеѓу моментот кога ќе почувствува како пристигнува оргазамот и моментот на експлозијата. Од […]

jelena-karleusa-1.jpg
Јелена Карлеуша го „запали“ Интернетот во минијатурно бикини. Температурата скока, пристигнаа пеколните денови, а Јелена Карлеуша се лади во својот базен, додека на Instagram објавува „жешки“ слики од кои паѓаат вилици. Јелена Карлеуша беше меѓу првите што ја отвори сезоната на костими за капење, а колку има само таа знае. Судејќи според нејзините фотографии на […]

glavna-265385693_1000x0.jpg
Многу парови, особено оние кои се во долги врски, паѓаат во рутина и честопати се свртуваме кон нови работи, дури и кон неверство. Поради монотонијата, постои и измама и за жал, ова се сигурни знаци дека вашата втора половина има некој друг. Не го испушта телефонот Дали вашиот партнер цело време го држи телефонот во […]

1486829.jpeg
Покрај пеењето, актерските успеси, но и здравствените проблеми, поп-sвездата Селена Гомез во последните години ги исполнуваше колумните во медиумите со нејзините љубовни врски, од кои најголем ек имаа оние со канадска поп-сензација Justастин Бибер и rnb ѕвездата Д Викенд. 23-годишната sвезда решила искрено да зборува за нив за австралиското издание на модната библија Vogue, изјавувајќи […]

Screenshot_2-14.png
Јаворовиот сируп или медот се спротивставуваат на клетките на ракот (кои земаат 15 пати повеќе гликоза отколку здравите клетки). Поради земањето на овој сируп од сода, сода бикарбоната ќе може да влезе и да ги уништи клетките на ракот Можеби идејата за мешање на сода бикарбона со мед или јаворов сируп изгледа бизарна, бидејќи клетките […]

lukas.jpg
Пејачот Аца Лукас во својата биографија откри зошто ги прекинал сите контакти со пејачката Лепа Брена Пејачот Аца Лукас објави своја автобиографија „Ова сум јас“ во која ги откри сите пикантерии од неговиот живот. Тој пишуваше за деновите во затвор и средбата со Цеца во лисици, за односот со Ксенија Пајчин, за разводот со Соња […]

foto-pixabay-michelleraponi-830x0-1.jpg
Љубителите на урбаниот туризам често ја избираат оваа дестинација во Хрватска Од една страна, богата историја, која трае повеќе од 17 век. Од друга страна, некои од одличните плажи и интересната гастрономска понуда. Ова е токму она што може да се смета за основни карактеристики на туризмот во овој хрватски град. Не само што е […]

h_52737836-725x483-1.jpg
Актерката Кети Холмс повторно е сингл. Според странските медиуми, таа раскинала со своето момче Емилио Витол Јуниор по осум месеци врска. Кети Холмс неодамна ја раскина врската со младиот готвач Емилио. Според медиумите, парот последен пат бил виден заедно во април годинава кога прошетале низ Њу Јорк. Дури и тогаш, тие изгледаа многу дистанцирано, не […]

Screenshot_1-20.png
На видеото е забележан неуспешен обид да се излезе од паркинг кој ги разбуди сите соседи. На социјалните мрежи кружи видео од Задар, во кое е направен обид да се излезе од паркинг каде непознато лице зад воланот правеше маневри цела минута, удирајќи во возилото пред него. Иако од снимката се гледа дека возачот имал […]

vojnici.jpg
Филипинскиот претседател Родриго Дутерте сериозно им се закани на граѓаните кои одбиваат да бидат вакцинирани. Филипинскиот претседател Родриго Дутерте денеска се закани со затвор за оние кои одбиваат да примат вакцина за корона вирусот. „Вие бирате, вакцина или ќе ве испратиме во затвор“, рече Дутерте во телевизиското обраќање, по извештаите за слаб одговор на вакцинацијата […]

anastasija-rodjendan-anastasija-raznatovic-3-1280x853.jpg
Пејачката Анастасија Ражнатовиќ првите денови од летото ги минува близу до водата, па секоја сезона ни служи како инспирација за ново бикини, а овојпат тоа ќе биде огнено црвено. Откако младата пејачка Анастасија Ражнатовиќ воодушеви со стајлингот за прославата на роденденот на нејзиниот внук, сега ги полуде своите следбеници на Инстаграм со фигурата во бикини. […]

kosa-ccssss-Shutterstock-660x450-1.png
Без разлика дали пливате во море или базен, треба да ја заштитите косата од пукање во текот на летото. На русата коса може да се појави зелена нијанса поради прекумерна изложеност на хлор. За да избегнете оштетување, треба да ја натопите косата во вода пред пливање. Имено, сувата коса делува како сунѓер, па затоа е […]

profimedia-0197606812.jpg
Со години, Џорџија е најголемата поддршка на нејзината наследничка и тие често гостуваат заедно на разни емисии Една од најпопуларните пејачки на денешницата, легендарната Шер неодамна наполни 75 години и сè уште работи со полна пареа. Не размислува за пензија, вели таа, а нејзиниот физички изглед честопати е тема на дебата. Бројни обожаватели коментираат дека […]

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi