Month: м.г

379777_vergara_f.jpg
Софија Вергара објави фотографија на која позира во бикини и ги воодушеви фановите ширум светот со својот изглед Иако е во петтата деценија, Софија Вергара (49) изгледа подобро од нејзините двапати помлади колешки, а нејзиниот изглед во пресрет на нејзиниот јубилеен роденден, многумина го сметаат за чисто совршенство. Колумбиско-американската актерка позираше пред огледало во розово […]

435627_komarac-ap_f.jpg
Покрај високите температури, летниот период носи и несакани убоди од комарци, кои обично се безопасни и исчезнуваат за неколку дена, но предизвикуваат непријатно иритирачко чешање. Покрај непријатното чешање и црвенило, каснувањето од комарци може да предизвика и алергиски реакции. Омилени места за собирање на комарците им се површините со вода. За да ги избркате комарците, […]

Screenshot-2021-07-31-185640.png
Понежниот пол има само пофални зборови Раперот Реља Поповиќ го држи приватниот живот подалеку од очите на јавноста, и затоа малкумина знаат дека тој има брат – Миша Поповиќ. Раперот не сака премногу да се експонира во медиумите, па затоа никогаш не зборува за неговата приватност. Тој и неговата сопруга, Николија Јовановиќ, неодамна се обидоа […]

Screenshot-2021-07-31-185055.png
Алое вера е растение кое има чудесни ефекти врз кожата на лицето. Гелот од ова растение ги лечи речиси сите кожни болести. Успешно се бори со акните, ги брише дури и најдлабоките брчки, флеки и го враќа сјајот и свежината на лицето Гелот се наоѓа во месестите лисја, а тоа е составот на многу креми […]

Screenshot-2021-07-31-155927.png
Следниот настап на Лукас е вечерва, 31.07. во Виница, а утре 01.08. пејачот патува за Охрид каде ќе одржи голем концерт Синоќа Аца Лукас направи невиден спектакл во преполн клуб во Струмица. Ова е прв настап на пејачката во оваа земја и воедно почеток на турнеја во Северна Македонија. Следниот настап на Лукас е вечерва, […]

Screenshot-2021-07-31-155037.png
Перењето завеси не е лесна работа, особено ако се одлучите за оние од таванот до подот, богато набрани и бели Поради прашина и чад од цигари, белите завеси брзо ја губат својата боја и добиваат жолтеникав или сивкаст тон. Ова може да се види особено на долгите завеси. Дури и додавањето специјализирани белила често не […]

319842_nikolija_ff.jpg
Раперката и пејачка Николија по породувањето е како девојче На Инста стори раперката и пејачка Николија објави селфи фотографија од автомобилот утрово околу осум и триесет, што покажува дека воопшто не се променила по породувањето. Во оваа прилика, Николија ја врза косата и облече окер маичка. Ова е 14 -ти ден по нејзиното раѓање, откако […]

2664309_profimedia0234843423_ls.jpg
Постојат многу правила во кралското семејство што не можеме ниту да ги замислиме. Од раѓање, им се наметнуваат норми, како што се начинот на облекување, седење, јадење и заминување во странство. Специјални правила важат и за сите од кралското семејство кога станува збор за принова во семејството и за време на бременоста, пишува „Мариеклер“. Мајките […]

Screenshot-2021-07-31-140035.png
Нема сомнение дека сите жени сакаат да го одложат или забават процесот на стареење. Обично прво се појавува на лицето во комбинација со многу други фактори, како што се изложување на сонце, лоша исхрана и недоволен сон. Сепак, веројатно сте забележале дека Корејците имаат речиси беспрекорна кожа на лицето, без разлика колку години имаат, а […]

Screenshot-2021-07-31-135643.png
Крај на големата љубов! Поранешниот фудбалер Игор Којиќ го слави својот 34 -ти роденден, а од пејачката Северина нема ни трага ни глас, што многумина го сметаат за дополнителен доказ дека повеќе не се заедно. Имено, Игор сподели честитка од неговата сестра Наташа Којиќ на Инстаграм, додека Северина јавно не му го честиташе роденденот, како […]

Screenshot-2021-07-31-134832.png
Рецепт за крофни што нема да го промените. Просто се совршени! Состојки и подготовка: половина коцка квасец (30 гр или лажичка сув квасец), 500-600 гр меко брашно, половина лажичка сол, 200 мл млеко (може да се користи и вода) 2 кесички ванилин шеќер, исто така, може и арома, 50 гр шеќер, 2 јајца, 50 мл […]

Screenshot-2021-07-31-134106.png
Две изненадувања кога станува збор за продолжението на серијата „Сексот и градот“ Иако долго најавуваното продолжение се уште не е прикажано, Сара Џесика Паркер најавува дека оваа серија ќе има неколку продолженија и дека веќе се подготвуваат за втората сезона. Можеби поголемо изненадување е што актерката Ким Катрал, познатата Саманта Џонс, може повторно да се […]

317502_ljuta_f.jpg
Секој хороскопски знак го изразува својот гнев на различни начини. Некои се полути од другите, па затоа не е добро да влезете во конфликт со нив Јарец Овој хороскопски знак е генерално многу прибран и одговорен. Иако обично немаат емотивни испади, понекогаш нивниот гнев го исфрла најлошото од нив. Тие можат брзо да се налутат […]

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris