Month: м.г

Screenshot-2021-07-31-132814.png
Се се пече заедно и тоа е фантастична комбинација Состојки и подготовка: 1 поголемо јаболко За пудинг фил: 1 јајце 200 мл млеко 1 кесичка пудинг од ванила 50 гр шеќер Измешајте и варете додека не се згусне Додека е топло, истурете го во вреќичка за украсување или кеса за замрзнување. За тестото: 2 јајца […]

Screenshot-2021-07-31-132402.png
Познато е дека Цеца и Аркан ги диктираа модните трендови во тоа време Добро е познато дека некогаш Светлана Цеца Ражнатовиќ и нејзиниот покоен сопруг Жељко ги диктираа модните трендови носејќи ги најексклузивните и најдобрите парчиња облека што го привлекуваа вниманието на сите. Имено, сега на социјалната мрежа Твитер се појави фотографија од славната двојка […]

373925_naslov_f.jpg
Што да се подготви за појадок или вечера е вечно прашање. Еве одлична закуска… Состојки: Тенки парчиња леб 200 гр шунка Листови кашкавал 100 гр димен колбас 100 гр намаз од сирење 200 мл млеко 2 јајца 100 гр павлака Кечап Подготовка: На секое парче леб намачкајте од намазот од сирење, додадете лист шунка или […]

avo-on-toast.jpg
Една храна е заедничка за олимписките спортисти, велат нутриционистите, и многу од нив ја јадат секој ден. Тоа е клучно за јадење здрави маснотии и „фиксирање“ на мускулите после напор! Авокадото е богато со здрави масти, влакна и протеини. Долго не одржува сити и може да се јаде и во слатка и во солена варијанта. […]

Jennifer-lopez-american-music-awards-2020-los-angeles.jpg
Латино дивата Џенифер Лопез (52) летото го поминува во прегратките на Бен Афлек (48) од кого не се раздели откако ја обновија својата романса по 17 години. После незаборавната прослава на роденденот во Сен Тропе на луксузна јахта, потоа во Монако, за да продолжат на одмор во Италија. Откако ја објавија својата прва заедничка фотографија […]

62129418.jpg
Паузирајте за момент, затворете ги очите и слушајте. Дали слушате звук на автомобил во далечина, часовник што отчукува на ѕидот, звук од чекори на соседот, музика што се слуша на радио или можеби потпевнување на некој уред? Она што не го слушаме најчесто е тишина. Ако го прашате акустичниот еколог Гордон Хемптон, тоа е глобален […]

315919_2443393-profimedia0586057624-ls_ff.jpg
Иако сме навикнати да ја гледаме во дизајнерски, скапи парчиња, овој пат Кери Бредшо не изненади: позитивно или негативно, проценете сами, бидејќи мислењата се поделени! Сите што ја гледаа познатата серија Сексот и градот знаат многу добро дека главната актерка Кери Бредшо, која ја игра Сара Џесика Паркер, секогаш била маестрално стилизирана. Од скапа облека […]

254607_shutterstock-64159867_ls.jpg
Секој хороскопски знак го изразува својот гнев на различни начини. Некои се полути од другите, па затоа не е добро да влезете во конфликт со нив. Јарец Овој хороскопски знак е генерално многу собран и одговорен. Иако обично немаат емотивни испади, понекогаш нивниот гнев го исфрла најлошото од нив. Тие можат брзо да се налутат […]

profimedia-0621516892-790x525-1.jpg
Осумнаесетгодишната Оливија Родриго го освои светот со својот хит „Drivers Licence“, моќна балада наречена „Nothing Compares 2 U од генерацијата Z, и сега го искористи своето влијание и глас за да зборува за важноста од вакцинирање на младите, на кои им се обрати од Белата куќа. За таа прилика, таа носеше винтиџ костим на Шанел […]

APR-SC-SAINT-TROPEZ_FA-33-790x526-1.jpg
Може ли боемскиот изглед, модерната уметност и луксузот да одат рака под рака? Можe, и тоа совршено, покажува вилата во Сен Тропе, чиј интериер е потпишан од Стефани Кутас. Сместена на рид со поглед на Азурниот брег и отворено море, вилата е совршено интегрирана во медитеранската средина, зрачи со елеганција и допир на егзотика. Кутас […]

sagittarius-zodiac-sign.jpg
Овен Ќе имате финансиска добивка бидејќи ќе сакате да го зголемите темпото. Не жалете се, советува денешниот хороскоп и не закопувајте се со дополнителни обврски, туку трошете позитивна енергија во кругот на семејството, бидејќи тоа е полето кое, непогрешливо, ве исполнува и лекува. Бик Ако имате некои проблематични врски што не сте ги расчистиле досега, […]

325563_shutterstock-342778904_ff.jpg
Ако тренирате, но и ако тренингот не е ваш избор, туку само здрава исхрана која ќе ви даде доволно енергија со минимално време одвоено за подготовка, тогаш ова е вистинскиот намаз за вас. Состојки: Пилешки градиМорковиЈајцаКисели краставичкиЛимонКромидПротеинско сирењеСолПиперкаЧили во прав Подготовка: Згответе пилешко бело месо, моркови и јајца. Кога овие состојки ќе се сварат, додајте […]

325560_lejdigagaanastasijaraznatovic_ff.jpg
На радост на модата и обожавателите Стефани Џерманота, попозната како Лејди Гага, објавен е трејлер за филмот House of Gucci, во кој поп -sвездата ја игра Патриша Реџиано. И додека обожавателите на поп дивата воздивнуваат поради фактот дека таа е талентирана во актерството исто како и во музиката, забележавме нешто друго: фустан што го видовме […]

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi