Month: м.г

387763_x2_f.jpg
Таа е енергична, „жив оган“, темпераментна и бара многу А сепак, таа е и великодушна љубовница – му дава многу на својот љубовник, па има право да бара многу од него. Нејзиниот сексуален апетит е многу изразен, да не речеме неограничен. Сака да ги менува ритмите и стиловите, идеална комбинација на енергија и нежност. Тој […]

Screenshot-2021-07-31-003528.png
Најчувствителните рецептори за допир се наоѓаат на рацете, кои преку нерви се поврзани со мозокот Ако вашите раце често трнат, треба да обрнете внимание на овој симптом, бидејќи може да укаже на опасна болест. Имено, најчувствителните рецептори за допир се наоѓаат на рацете, кои се поврзани со мозокот преку нерви. Меѓутоа, ако некои од овие […]

319227_zdravko-colic-damir-dervisagic_ff.jpg
Неговата убавина никогаш никого не остава рамнодушен Една од најголемите музички sвезди од нашите простори е секако Здравко Чолиќ. Тој некогаш беше, и може да се каже и денес, е симпатија на многумина. Неговата фотографија каде позира во крупен кадар во униформа ќе ги воодушеви сите. Фотографија од младоста што се појави на еден профил […]

229677_shutterstock-70370161_ls.jpg
Бракот е сексистичка патријархална конструкција која многу им користи на мажите и ги става жените во неповолна положба, е нејзината дефиниција за брачна заедница. Секс експертот Надија Бокоди на својот Инстаграм профил објасни зошто смета дека жените треба да избегнуваат да се мажат. „Бракот е сексистичка патријархална конструкција која многу им користи на мажите и […]

241945_profimedia0591026926_ls.jpg
Се шпекулираше дека отсуството на Лилибет Дијана од списокот е одмазда на кралското семејство на избеганиот кралски пар Само два дена откако сите светски медиуми објавија за пропустот на официјалната веб – страница на британското кралско семејство, дојде до пресврт. Седум недели по нејзиното раѓање, малата Лилибет Дијана беше ставена на списокот за наследување на […]

Screenshot-2021-07-30-232803.png
Се ви е при рака, а вашето лице ќе биде како на бебе Ако имате проблеми со влакната на лицето, обидете се да ги решите со природна маска од домати. Состојки: домат лажица млеко мала лажичка желатин во прав Подготовка: Излупете ја кожата на доматот. Исечете го, потоа додадете млеко и желатин. Измешајте добро додека […]

arnold-schwarzenegger-profimedia-830x0-1.jpg
Арнолд Шварценегер е фотографиран во својот беж „Ескалибур“ во Беверли Хилс Австриско-американскиот актер и спортист Арнолд Шварценегер ужива во пензијата со полна плуќа. Имено, актерот беше фотографиран во својот беж „Ескалибур“ во Беверли Хилс во шарена кошула и беж шорцеви, додека на главата носеше плетена капа, а се чини дека актерот ужива во својата пензија. […]

462865_konj_f.jpg
Оптичките илузии можат да откријат многу за нашата личност, но и за нашето однесување. Оваа оптичка илузија ќе ви покаже која е вашата доминантна страна на мозокот и како таа влијае на вашата личност Се што треба да направите е да го погледнете ова видео и да размислите дали ви се чини дека коњот оди […]

Screenshot-2021-07-30-212735.png
Ќе мора да посвети повеќе внимание на своето здравје! Младата пејачка Теодора Џехверовиќ работи многу во последните денови, а некои нејзини колеги објавија и фотографии од преполна дискотека во која таа настапувала. Сепак, одеднаш во јавноста се појави веста дека пејачката завршила на инфузија. Исто така, на социјалните мрежи многумина можеа да видат дека Теодора […]

281640_prozor-1_f.jpg
Светлината што ја пуштате во вашиот дом преку ден може да ги убие бактериите и да помогне да се намалат респираторните потешкотии Студија спроведена од тим експерти од Универзитетот во Орегон покажа дека постои поврзаност помеѓу изложеноста на светлина и бројот на бактерии во прашината. Истражувачите изложиле три простории на различни услови. Едната соба била […]

620321_skarlet-johanson_ls.jpg
Во тужбата се наведува дека Јохансон се согласила со компанијата дека нејзиниот хонорар во голема мера ќе зависи од приходите што ги создава филмот. Актерката Скарлет Јохансон поднесе тужба до Високиот суд во Лос Анџелес против „Дизни“ за непочитување на договорот, откако компанијата го емитуваше филмот „Црна вдовица“ на својата стриминг платформа „Дизни +“ во […]

Screenshot_6-9.png
Старлетата Сораја Вучелиќ е позната по тоа што објавува провокативни фотографии скоро секој ден, а сега ги шокираше сите кога се појави во никогаш поминијатурен костим за капење. Сораја позираше на плажа, а беше облечена во црн костим за капење на познат моден бренд, кој, како што пишуваат медиумите, чини 495 евра. Старлетата имала само […]

11433247886103a61e19625468899470_665x460.jpg
Постои дрво во најсоленото море на Светот, каде што флората и фауната се практично невозможни. Мртвото Море е познато по тоа што не е можно да се одржи каква било форма на флора или фауна во него, туку дека таму преживуваат само некои видови микроорганизми. Меѓутоа, недалеку од плажата во Ајн Бокек, израелско летувалиште во […]

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris