Month: м.г

2730217_4587897_ls.jpg
Иако некои сакаат да изгледаат како некој познат пејач или актер, тие подлежат на разни операции поради тоа, а други не се ни свесни за нивните сличности. Во оваа втората група спаѓа и тиктокерката Ејвери, која не забележала колку личи на Ријана додека нејзините следбеници на оваа социјална мрежа не и кажале. @notavrey what is […]

seks-1.jpg
Мажите кои го прават ова се позадоволни од својот сексуален живот! Момци, ако припаѓате на таа група мажи кои не вршат домашни работи, можеби треба да размислите за тоа уште еднаш. Студијата покажа дека мажите кои учествуваат во домашните работи почесто имаат секс и се позадоволни од својот сексуален живот! Коавторот на студијата, д-р Мет […]

adrijana-lima.jpg
Адријана Лима знае како да ја заскокотка фантазијата! Една од најпосакуваните жени во светот се соблече во чипкана долна облека, која е дел од новата колекција на брендот „Savage x Fenty“ на Ријана, и им го помати умот на мажите! View this post on Instagram A post shared by Adriana Lima (@adrianalima) Лима, една од […]

Screenshot-2021-09-26-231745.png
Три хороскопски знаци ќе имаат впечаток дека оваа недела целиот свет се свртел против нив! Во моментов сме во сезоната Вага, која носи многу добри работи, но и некои не толку добри. Што се однесува до претстојната недела, во понеделник, 27 -ми септември, Меркур ќе биде ретрограден, што малку ќе ги размрда работите, но без […]

Bosiljak-caj.jpg
Босилекот помага при воспаление на синузите, ги ублажува главоболките и го регулира варењето Пред, како и обично, да посегнете по разни апчиња, дајте и шанса на природата. Првото место на листата на природни лекови го заземаат чаевите. А еден од најмоќните и најсилните чаеви на народната медицина е чајот од босилек. Ова растение не е […]

Mark-Entoni.jpg
Пејачот не ја криеше својата љубов пред целиот свет Пејачот Марк Ентони се појави на црвениот тепих на познатите Билборд награди со нова девојка и не требаше долго да се открие за која убавица станува збор. Станува збор за Маду Никола, која очигледно го освои неговото срце, бидејќи Марк ја бакна пред фотографите и ја […]

679ab334bcd707ab2113cb958145713cebd1e9c4.jpg
Кој би рекол… Делот од телото што го туширате прв кога ќе влезете во кадата, открива неколку интересни детали за вашата личност – на пример, дали сте оптимист, но и какви сте во сексот. Забавувајте се и бидете подготвени да слушнете некои работи што нема да ви се допаднат! Градите Ако прво го измиете овој […]

324575_tom-kruz-i-hejli-atvel-profimedia0620765528_ff.jpg
Актерската двојка беше неразделна од првиот ден на снимањето на заедничкиот филм, но одлучија да стават крај на нивната романса. Познатиот актер Том Круз (59) ја прекина емотивната врска со својата помлада колешка Хејли Атвел. Тие двајца се неразделни уште од првиот ден на снимањето на продолжението на „Невозможна мисија“, а за нивната врска се […]

328458_sminka-shutterstock-1805797540_ff.jpg
Хајлајтерот е корисен на многу начини: за усни, образи, темни кругови… Еве како можете да го нанесете овој производ за сјаен изглед Без разлика дали станува збор за образите или можеби за носот и усните, еден хајлајтер ќе ви помогне во сите овие области. Еве неколку совети за користење хајлајтер како дел од техниката за […]

3aecee6d14dfaa0ec5326ec0b35fd6df68d445d4.jpg
Пејачката Кети Пери и ѕвездата на „Господарот на прстените“ и „Пиратите од Карибите“, Орландо Блум, изгледаат среќно и заљубено. Деновиве славните личности имаат полни раце работа бидејќи започнаа многу одложени настани. На еден од нив се појави и славна двојка, Кети Пери и Орландо Блум. Свршениците и родители присуствуваа на свеченото отворање на „The Academi […]

4cccccdce8f308d9e01fa452577e640027f089e1.jpg
Лу, тригодишно женско куче од САД, и нејзините уши со рекордна должина од речиси 34 сантиметри се претставени во новата Гинисова книга на рекорди за 2022 година. Гинисовата книга на рекорди неодамна го награди тригодишното куче за соборување на рекордот за „Најдолги уши на кучиња“, пренесува „People“. Нејзините уши висат многу ниско, при што секое […]

jk-instagram-2-830x0-1.jpg
Впечатливи се и Dolce & Gabbana „парталите“ што ги носеше Јелена Карлеуша настапи синоќа, на 25 септември, во клуб во Швајцарија, а ниту овојпат не ја остави публиката рамнодушна. Напротив. Таа направи невидено шоу, а кога се појави на сцената во „опасниот“ стајлинг, присутните останаа без здив. Имено, таа носеше Dolce & Gabbana парчиња, панталони […]

frizura-830x0-1.jpg
Рамни или степенасти, шишките може да дадат посебен шарм и софистицираност на женското лице Лицето со високо чело и шишки делува изедначено, затоа фризерите го користат ова како еден од триковите за визуелно да ги балансираат контурите на лицето и да им направат на дамите атрактивна фризура. Иако момнтално најголем хит се таканаречените „завеса“ шишки, […]

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi