Month: м.г

ariana-grande-830x0.jpg
На долниот кат има фитнес студио, велнес центар обложен со кедар со сауна, луксузен бар, домашно кино и винарска визба со 300 шишиња Пејачката Аријана Гранде ја продаде својата вила во Лос Анџелес за 14 милиони, а во текот на изминатото лето таа и нејзиниот сопруг купија нов луксузен имот. Имено, парот издвоил 13,7 милиони […]

330328_carape-shutterstock-1170692179_ff.jpg
Ова е детаљ кој ќе внесе нова димензија во вашиот стајлинг, така што ќе се чувствувате уште посигурни и поспремни да зрачите со многу самодоверба. Долго време еднобојните чорапи добиваа друштво во модниот свет, па на белите, темносините, црните и кафените им се придружија шарените чорапи кои се повеќе се „туркаат“ да дојдат до израз […]

319394_kloi-kardasijan_ff.jpg
Публиката и пружа огромна поддршка, а таткото на девојчето, Тристан Томпсон, цело време им стои на располагање за да им го олесни времето во изолација. Прославената ријалити ѕвезда и претприемач Клои Кардашијан ја изненади публиката ширум светот со својот твит за нејзината здравствена состојба, особено кога спомна дека по вторпат е заразена со корона вирусот, […]

Screenshot_3-17.png
Астролозите тврдат дека апсолутно можете да им верувате на луѓето во овие хороскопски знаци Бик Никој не го цени својот партнер како тврдоглавиот Бик. Овој земјен знак има репутација дека е мрзелив, но кога Бикот ќе се фати за нешто, ништо не може да го одвлече од обврските. Припадниците на овој знак не само што […]

489765_x3-lava-542323270_f.jpg
Ако направите лава колач со сладолед ќе доживеете вистинска рапсодија на вкусови Состојки: четири јајца 120 гр шеќер 160 гр брашно 250 гр маргарин 250 гр чоколадо за готвење сладолед по вкус масло за подмачкување Подготовка: Јајцата се матат со шеќерот. Во друг сад измешајте го маргаринот со растопената чоколада и убаво изматете. Помешајте ги […]

„Читањето“ на нечии намери не е лесна задача. И додека можеби сте целосно подготвени за ново поглавје во животот со посилната половина, постои можност тоа нему да не му ни паднало на памет. Мажот не е подготвен за сериозна врска ако ги прави овие работи. Не сака да ве запознае со пријателите и семејството Ова […]

3d304560acc4fcd5984f83a5c34763a51d82859e.jpg
Ноќта помеѓу сабота и недела, ќе ги вратиме часовниците еден час наназад за да го завршиме летното сметање на времето. Ова враќање технички се поистоветува со потенцијален дополнителен час сон, но ресетирањето не е толку лесно за нашите внатрешни часовници, поточно деноноќниот ритам. Здравје и поместување на часовникот Создавањето десинхронизација на часовниците на нашето тело […]

97476_jelena-karleusa_f.jpg
Јелена Карлеуша веќе некое време ужива во Дубаи, од каде ги воодушевува своите следбеници со разни стајлинзи – и оскудни бикини и вечерни комбинации со кои секогаш е „чекор пред сите“. Откако ги воодушеви сите облечена во розови парчиња од глава до пети и го привлече вниманието со своите скапи чевли „Versace“, многумина сепак зјапаа […]

Screenshot_4-8.png
Шогаџу, или само чај од ѓумбир, е најпознатиот лек за настинка што се користи на Далечниот Исток. Јапонците од колено на колено го пренесуваат рецептот за правење шогаџу, поради неговата неверојатна моќ. Ефектот на ѓумбирот помага да се подигне температурата на телото и го забрзува процесот на заздравување од настинки, а освен тоа овој чај […]

Screenshot_3-18.png
Се појавија вести околу славниот пар Зејн Малик и супермоделот Џиџи Хадид дека ќе се разделат по шест години врска. Зејн и Џиџи заедно ја имаат ќерката Каи, која се роди минатата година во период на ковид – 19. https://www.instagram.com/p/CDVAAOCHjhF/?utm_source=ig_embed&ig_rid=b5549d19-1925-4edc-94c7-11b47a471561 Според неофицијалниот извор, парот ќе се раздели поради една причина – Зејн ја удрил мајката […]

lepinji.jpg
Ако сакате здрава варијанта на лепињи, тогаш ова е совршен рецепт за вас. Тие се исто толку вкусни како обичните лепињи, а се многу полесни за подготвување. Состојки: 1 помала глава карфиол 2 големи јајца сол, бибер, зачин Подготовка: Измијте го карфиолот и иситнете го во блендер, а потоа гответе во врела вода околу 2 […]

Screenshot_2-18.png
Цеца и Богдан не кријат колку уживаат во својата љубов, а јавноста будно го следи секој нивен чекор. Сите беа воодушевени кога излезе веста дека Цеца има ново момче, а се запознаа сосема спонтано, на еден роденден. Овој пар никогаш не зборувал премногу за својата врска, но нивните активности на Инстаграм и нивните насмевки кажувале […]

Screenshot_8-2.png
Кајл Џејмс споделува интересни трикови на своите профили на TikTok и Instagram, а сега покажа како можете да ја подобрите грејната моќ со помош на алуминиумска фолија Поради поминување повеќе време дома и моменталното заладување, многумина од нас имаат греење скоро цел ден, но постои начин да ја подобрите топлината на вашиот дом без да […]

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris