Month: м.г

profimedia-0168647069.jpg
Кога ќе го слушнете ова, ќе ви биде јасно што треба да се поправи… Сите одамна знаат колку спиењето е важно за правилно функционирање на организмот. И покрај честите предупредувања и совети од лекарите, луѓето често не ги почитуваат правилата кои велат дека треба да спиеме 8 часа на ден. Гледањето телевизија и користењето на […]

Screenshot_1-20.png
Кога сте славна личност која треба да се појави на црвениот тепих, нема ништо подобро од  тим талентирани стилисти кои ќе се погрижат за беспрекорна коса и шминка. Но понекогаш не оди сѐ  според планот. Обожавателите реагираа на социјалните мрежи откако Анџелина Џоли доживеа катастрофа со екстензии на косата на црвениот тепих додека го промовираше […]

image_2021-10-30_125114.png
Кили Шеј Смит (58) и Пирс Броснан (68) се познати како еден од најхармоничните и најомилените парови, а заедно се 27 години. Новинарката кој му помагаше на актерот во најболните моменти од животот, пред неколку дена е снимена во ретко излегување без сопругот. Кили купуваше козметика во Малибу, а носеше цветен фустан и сандали. Таа […]

profimedia-0553716817-790x444.jpg
Култниот филм „Појадок кај Тифани“ во 1961 година ја направи зградата на Горниот Ист Сајд во Њујорк дел од кинематската историја, а сега таа зграда во која живееше Одри Хепберн и одржуваше забави како Холи Голајтли, станува место кое патниците можат да го изнајмат за нивниот престој во Њуjорк . Изградена во 1910 година, зградата […]

morning-coffee-with-fresh-breakfast-2210x1473-1280x853.jpg
Дали знаевте дека во некои делови од светот луѓето живеат подолго? Овие области се нарекуваат сини зони. Ова име прв го употребил авторот Ден Буетнер, кој во своето истражување таквите области на картата ги означил со сини кругови. Жителите на сините зони често живеат до деведесет, па дури и сто години. Покрај долгиот животен век, […]

image_2021-10-30_095609.png
Северина и нејзиниот пријател и соработник, српскиот продуцент Филип Милетиќ се повеќе се заедно во јавноста. Пејачката неодамна му го честиташе роденденот. ‘Среќен роденден. Те сакаме Филип“, пишува на тортата што ја држи Севе додека до неа стои славеникот Филип и со рацете покажува срце. Ова не е прв пат дуото да се најде на […]

251427_keliozborn2_ls.jpg
Ќерката на познатиот музичар, Ози Озборн, Кели (37) по драстичното слабеење изгледа решила да го промени и личниот опис. Со години ја нарекуваа „грдо пајче“, а се чини дека тие критики лошо се одразиле на неа поради физичката состојба, па откако ослабела решила да поработи и на лицето. Се шпекулира дека Кели редовно оди на […]

147799_reuters-pool_ls-1.jpg
Пред да се омажи за принцот Хари во 2018 година, Меган често зборуваше за љубовта кон тестенините, но има еден посебен рецепт кој се издвојуваше. Војвотката од Сасекс е позната по своите здрави навики во исхраната, па кремастиот сос за тестенини не би бил првиот рецепт што ни паѓа на ум кога ќе помислиме на […]

istockphoto-1134415439-612x612.jpg
Колку прашок употребувате за да ставите во машината при перење алишта? Се обложуваме дека грешите во вашата проценка, а еве како да ја проверите. Иако на секоја кутија детергент имате препорака колку да се става во машината, повеќето производители претеруваат во препораките, за да потрошат повеќе производ. И не само што премногу детергент го оштетува […]

profimedia-0638928637-e1635495203694-790x378.jpg
„Не се сметам себеси за особено етичка личност, но јас сум фер“, злокобно вели Лејди Гага како Патриција Реџиани на почетокот на трејлерот за филмот што едвај го чекаме. Од почетокот на снимањето во Италија, кога можевме да доловиме дел од атмосферата на филмот „House of Gucci“ благодарение на костимите и фризурите, па се до […]

profimedia-0379631956-790x533.jpg
Во деведесеттите, на работ на пубертетот, гледајќи го „Girl, Interrupted“, многумина од нас решија да ја скратат косата како пиксито на Виноне Рајдер. Резултатот? Нималку како филмската дива, повеќе во стилот на „little boy, interrupted“. Сепак, актерката не престана да не инспирира со нејзиниот автентичен изглед и моден израз: во морето на долгокосите русокоси и […]

Screenshot-2021-10-30-005831.png
Отстранувањето на шминката е задолжително пред спиење, а бидејќи сите знаеме дека чистата кожа е важна, веројатно правиме посебен „напор“ да ги извадиме и последните честички од маскарата и сенките. И токму во овој процес ја оштетуваме кожата, предупредуваат дерматолозите! Ако ја отстранувате шминката со памучна волна натопена во отстранувач, веројатно ќе се заглавите и […]

280349_2104821-profimedia0491214256-ls_ff.jpg
Познатиот оскаровец Том Хенкс разви една многу убава навика! Не е ни чудо што инаку се смета за најдобриот човек во Холивуд, тој ги носи тие титули со причина. Имено, тој стана главна ѕвезда на социјалните мрежи откако неколку пати беше фотографиран како непоканет натрапник на свадба на еден пар. Овој необичен потег за прв […]

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris