3 од 4 жени се колнат дека со оваа поза оргазмот доаѓа речиси секој пат!

26 октомври, 2021
Screenshot_5

Ооо да, ова е најомилената поза за вртоглави оргазми!

Досегашните истражувања покажаа дека 25% од жените можат да доживеат кулминација во која било варијација со партнерод над неа, но дури три од четири девојки ќе се согласат дека истата поза со замена на улогите е вистинска бомба! Таканаречената поза „каубојка“ или обратна мисионерка не само што ќе ви го олесни оргазмот (и не секој оргазам!), Туку ќе се чувствувате како вистинска божица. Обратната мисионерка е создадена за жени кои сакаат да доминираат – освен целосната контрола врз вашиот партнер, оваа поза е моќна, страсна, удобна и едноставно, неописливо оргазмична.

За разлика од вашите партнери кои можат да постигнат оргазам без премногу концентрација и напор, вашиот кулминација зависи малку помалку од самата пенетрација, и малку повеќе од тоа колку внимание се посветува на вашиот клиторис. Логичниот заклучок е дека поза што ќе ви го олесни задоволството е онаа во која горната карлица ќе биде во постојан контакт со вашата најслаба точка. Повеќето жени ќе се согласат дека обратната мисионерска позиција е клучот за најдобриот оргазам токму поради ова. Се разбира, самата поза не значи многу без соодветен притисок и ритам, но со вас во улогата на шеф, имате целосна контрола и слобода секој детал да го прилагодите на себе и на сопственото задоволство. Плус, момците сакаат кога ги земате работите во свои раце.

За да биде сѐ уште подобро – оваа поза се покажа како омилена и кај машките испитаници. Значи, ако веќе не сте, фатете се за работа – во кревет, на кауч или на кујнска маса. Преземете ја контролата, бидете на врвот. Ветуваме, нема да зажалите.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris